ABU DABI, závod: Perfektní konec sezóny pro Lewis Hamilton

Lewis Hamilton ovládl finále letošní sezóny F1 a sezónu zakončil jedenáctým vítězstvím.

Současný mistr světa se letošní sezoně loučil s vítězstvím, když zvítězil 21. závod sezóny, Velká cena Abú Dhabí. Závodník Mercedes vytáhl od začátku jako první a snadno ovládal, co se děje za ním. Pro Hamiltona je dnešní vítězství letos jedenácté a jsou za ním Max Verstappen in Charles Leclerc.

Ještě před závodem bylo jasné, že jsou Mercedes hlavní favority k vítězství. Hamilton udělal jedinou zastávku v boxech v 27. kole, všechno ostatní šlo bez závěsů ve stříbře a Brit už zaznamenal ve svém 250. závodě Formule 1. 84. vítězství in padesátá, kterou dosáhl z první výchozí pozice, ponechat ho jen sedm vítězství od absolutního rekordu v této části statistiky Michael Schumacher.

Lewis Hamilton již oslavil 84. vítězství v kariéře v Abú Dhabí.

Charles Leclerc, který zaútočil z druhé startovní čáry, dokázal v prvních několika kolech postupovat vpřed Verstappen, následovaná psychologickou válkou se strategiemi, které týmy vyzvedly. Pri Ferrari rozhodl se o první zastávce ve 13. kole, Verstappen trval na středních pneumatikách až do 26. kola. Po zastávce přišel Monako a po několika rychlých kolech v 32. kole ho také předjel.

Max Verstappen tak předjel Charlese Leclerca.

Je to druhá zastávka Leclerc prošel v 39. kole, ale už se mu nepodařilo vyhrožovat Holanďanovi, tak zůstal na třetím místě, což ještě není plně zaručeno, jako vedení závodu již zahájila vyšetřování proti Ferrari kvůli velkým rozdílům v množství benzínu v závodním autě Leclerc.

Sebastian Vettel dokázal před koncem předjet Alex Albon dvě kola.

Nakonec skončil za nejrychlejšími třemi Bottas, který řídil skvělý závod, když odstartoval naposledy. Sebastian Vettel, který byl na začátku závodu na čtvrtém místě, klesl na šesté místo po problémech v boxech (montáž levého předního kola), ale po druhé zastávce v boxech před koncem chytil a předjel Album.

Řídil skvělý závod Sergio Pérez, kterému se podařilo předjíždět na konci závodu chytrou taktikou a čerstvějšími pneumatikami Land Norrisa po mladém Britovi se dostali k bodům Daniil Kvjat in Carlos Sainz.

Nico Hulkenberg, který byl také vybrán jako závodník dne v jeho posledním závodě pro Renault, skončil na dvanáctém místě.

Již dvě setkání: Jak horké je datum mezi Ferrari a Hamiltonem?

Ferrari v nesnázích: Nesrovnalosti v pohonných hmotách Leclercu!?