Historie barvy: BRITISH RACING GREEN

Britští fanoušci Formule 1 sní o tom, že se vrátí do třídy Royal Motorsport své slavné „British Racing Green“ a oblíbené u Astona Martina. Zelená znamená naději.

Nedávno v Anglie hodně mluvil o tom, že je kanadským miliardářem Lawrence procházka, spolumajitel týmu Závodní bod, převzal akcie výrobce luxusních sportovních aut Aston Martin.

Na ostrově je spekulace, že kanadský miliardář by mohl převzít chudého výrobce luxusních sportovních vozů Aston Martin a přejmenovat svůj tým a namalovat jej zeleně - Fotografie: HB Press

Odtud to nebylo daleko spekulacebýt známý Britská značka pojmenovat své závodní automobily a přimět je, aby se objevily v tradičních "Britský závodní zelený„Vnější obrázek. Bez váhání můžeme říci ano Aston Martin zní mnohem hezčí než Závodní bod. Bez ohledu na to, že je Aston Martin už dávno v Formule 1, jako týmový partner Red Bull: To je důvod, proč říci příběh o tom, jak to je "Britské závodění"Přišel do"Zelená".

Bentley, vítěz závodu Le Mans z roku 1929 v britské dostihové zeleně.

Buďme upřímní: Závodní auta tradiční národní barvy, to by bylo něco zvláštního, že? Dnes ji máme jen vlevo Ferrari v klasice Červené in stříbrné šipky Mercedes. Je to také McLaren opět ve vzhledu papája oranžová barvy. To je proč "British Racing Green„Položeno na ledě. A jak jsou Britové dokonce se dostanete k vaší zelené? Specifické barvy pro některé národy: tady se musíme vrátit až na závod Pohár Gordona Bennetta, které se provádí od roku XNUMX 1900 na 1905 a byl to každoroční závod národních týmů. Vítězná země musela tento závod zorganizovat následující rok. Země jako Německo, Francie, Velká Británie, Itálie, USA a někteří mohli začít po tři závodní auta. Mnoho závodních aut bylo zpočátku civilizace, díky čemuž si fanoušci stěžovali, že to bylo velmi obtížné přiřadit závodní auta k určité zemi. Země si tedy vybraly různé barvy. To je zdroj.

Roy Salvadori v roce 1959 v závodním voze Aston Martin Formule 1

Co dnes jen velmi málo ví: Jsou první Američané vybrané červená barva. Po mnoha letech protest Italů oni nahradili a je Itálie zčervenala barva, USA nicméně, oni přešli na bílá s modrými pruhy. Německá závodní auta jezdí už mnoho let Beli, a později stříbrný. Pro Britové zelená byla nejviditelnější volba. Roky 1902 je Selwyn Edge (Napier auto) vyhrál tento závod. Protože závod v Anglie nebylo dovoleno, organizátoři se rozhodli provést závod v příznivějších závodech irština. Zelený ostrov, proto zelená závodní auta, je to tak snadné. Nebo ne? Britský expert na závodní historii David Venables ponořil se do tohoto tématu: „Většina fanoušků identifikuje „British Racing Green“ s Lotusem Jimem Clarkem nebo Bentley, vítězným závodním autem Le Mans. Pravda je, že vůbec neexistuje žádný zvláštní tón odstínu alo."

Tony Brooks v lázních v roce 1958 se svým závodním autem Vanvall

Základní barva se týká více Charles Jarrotta a první závodní auto v závodní zelená v žádném případě to nebyl Brit, ale francouzština. Charles Jarrotta je francouzský výrobce automobilů Panhard najal jako závodního závodníka. Když je to Jarrott přišel do továrny (v Paříž), museli ho informovat, že obdržel startovní číslo 13. Ten ani tehdy nebyl považován za nositele štěstí. Na Britové poněkud uklidněné, jsou Francouzi auto bylo natřeno zeleně, barva, ve které měla být Do Francie přineslo štěstí V jiných zemích zelená znamená naději. Jarrott závod dokončil jako desátý, nehoda, když jeho mechanik vypadl z auta, ale skončilo bez vážných důsledků. Možná i zelená barva fungovala.

Jim Clark v Lotus 49 a samozřejmě v exteriéru British Racing Green

Na stejný závod o rok později, je anglický výrobce Napít ser se závodním vozem v olivově zelená. Podle některých zdrojů má být plochý Jarrott ten, který to vedl, i když v té době bylo mnoho aut Napier opustil továrnu v této barvě. Vyhrál SF Edge a tím jsou Britové za předpokladu - podle pravidel Bennett Trophy - právo provozovat závod v následujícím roce. Protože byl v Anglii zakázán motoristický sport, oni dělali Britové odeslána Irsko. Spojené království bylo opět zastoupeno výrobcem Napier, tentokrát závodní auta byla smaragdová zeleň. Mnozí to také viděli jako odchylka od tradičních zelenou Irů.

Jaguar také soutěžil v zelené formule 2000 mezi lety 2004 a 1.

Na závodě roku 1903 jsou rozdílní zástupci států poprvé také přiřadit barvy, ačkoli to nebylo v politice napsáno. Zelený za Britové, bílá pro Němce (Mercedes s belgickým závodníkem Camille Jenatzy on také vyhrál), modrý pro Francouze. S tím byla stanovena cesta. Výrobci automobilů z Z Anglie jsou v budoucnu jejich vlastní závodní auta (ne vždy, ale stále častěji) přivedené na události v roce XNUMX zelený - Sbez paprsku, Bentley, Vauxhall, Aston Martin, Jaguar, Lotus. Nebylo pro to stanoveno žádné předepsané pravidlo.

Caterham byl posledním závodníkem ve Formuli 1, který se podobal tomu britskému závodnímu greenu, ale po bankrotu v roce 2014 se zelený také rozloučil s Formulou 1. Možná se znovu vrátí se Stroll the Elder?

Některé jsou v mladší minulosti Britové zachovat různé odstíny “Britský závodní zelený". Bentley (s vítězným závodním autem Le Mansa v roce 2003), Jaguár (od roku 2000 do roku 2004, bez úspěchu ve formuli 1) Caterham (dříve tým Lotus), kde vlastnil britský tým Tonya Fernandesová, Malajský a majitel letecké společnosti AirAsia. Konec roku V roce 2014 společnost Caterham zkrachovala a od té doby byl venku 1 vzorec rozloučil se závodní zelená.