GP ŠPANĚLSKO, FP2: HAMILTON tři desetiny před BOTTASEM

Mercedes byl také měřítkem všech věcí v Barceloně i odpoledne. Lewis Hamilton porazil svého spoluhráče o necelé tři desetiny v horku, zatímco Max Verstappen byl na třetím místě o osm desetin sekundy.

Páteční druhý trénink v Barcelona skončil s nejlepším časem dne, který stanovil Lewis Hamilton. Jako obvykle byli oba Mercedes sami sobě prvotřídní. Hamilton je za okruhem závodní dráhy Okruh Barcelona-Katalánsko trvalo to 1: 16,883 minut a bylo o 0,287 sekundy rychlejší než spoluhráč Valtteria Bottas.

Max Verstappn znovu vedlo Hamiltona déle než osm desetin sekundy. Řidič Red Bulla skončil druhý v tréninku v pátek před svým bývalým spoluhráčem Daniel Ricciard (Renault) a překvapení z tréninku, Romain Grosjean (Haas), který byl pátý a dokázal si i přes problémy s motorem nastavit velmi dobrý čas.

Překvapením dne byl rozhodně Romain Grosjean, který se s Haasem dostal na páté místo, přestože v polovině tréninku si stěžoval na ztrátu výkonu motoru Ferrari.

Charles Leclerc byl šestý a byl opět rychlejší než Sebastian Vettl, který byl jen dvanáctý přes nový podvozek, 1,5 sekundy za předním Britem. Také se dostali do první desítky Carlos Sainz (7./McLaren), Sergio Pérez (8./závodní bod), Stephen Ocon (9./Renault) v Pierre Gasly (10./AlphaTauri).

Valtteri Bottas byl příliš dlouhý v zatáčce, a tak vjel do štěrku. Naštěstí pro něj žádné důsledky.

Přes velké množství nevyřízených kvalifikací Max Verstappen nehází pušku do kukuřice: "Jsme opravdu daleko v jednom kole, ale z dlouhodobého hlediska není rozdíl tak zřejmý." Auto je pěkně ovladatelné, opotřebení pneumatik lze ovládat. Možná bychom měli v závodě použít měkké… “ je Holanďan po tréninku na konci rádiové zprávy svému týmu. Jeho spoluhráč Alex Albon byl za ním deset míst a nakonec přistál na třináctém místě.

Daniel Ricciardo byl potěšen čtvrtým místem.

Nicméně, kromě přechodných problémů s motorem na Romain Grosjean, který pak vyřešil téměř sám a menší výlet Valtteria Bottas v písku nedošlo k žádným významným incidentům, viděli jsme zajímavý výcvik, který otevírá spoustu otázek, zejména o opotřebení pneumatik Pirelli na závodě. Očekává se, že většina týmů se rozhodne středně složené pneumatiky.