INDY 500: Takuma SATO na správném místě ve správný čas, ALONSO bez šance na výhru

Scott Dixon ovládl závod v Indianapolis 500 mil, ale nakonec byl Takuma Sato na správném místě ve správný čas a zaznamenal své druhé vítězství v tomto legendárním americkém závodu.

Poprvé ve své dlouhé historii bez diváků na slavném oválu a poprvé ne v květnu, ale v srpnu se konalo v neděli na závodišti Závodní dráha Indianapolis Motor Speedway proběhlo 104. představení závodu v Indianapolis o délce 500 kilometrů, známý pod názvem Indy 500.

Nucený absence diváků to sotva snížilo napětí a zájem soutěže na vrcholu sezóny seriálu IndyCar. Nakonec však nebylo dosaženo žádného vzrušujícího závěru, protože závod náhodně skončil na konci závodu. skončilo prázdninové tempo za bezpečnostní auto.

Takuma-sato (Rahal-Honda) byl ve správném čase ve vedení a získal druhé vítězství Indy 500. V roce 2017 vyhrál. Scott Dixon (Ganassi-Honda), který vedl až 111 z 200 kol, byl nakonec na druhém místě. Kvůli nehodě na pozadí, která se stala těsně před koncem závodu, byl šampiónem v pěti časech IndyCar zbaven možnosti finálního útoku na Japonce.

Fernando Alonso (McLaren-Chevrolet) nebyl na úrovni, která se ukázala před třemi lety v tomto roce. Dvojnásobný mistr světa Formule 1 je jeho druhým Indy 500 dokončen poprvé od roku 2017 poté, co se v roce 2019 nezískal. Poté, co odstoupil kvůli selhání motoru při jeho debutu v roce 2017, je Alonso tentokrát překročil cílovou čáru. Ale pro Španiela to byl závod, na který se bude snažit zapomenout co nejdříve.

Fernando Alonso neměl letos dost konkurenčního vozu, aby mohl postoupit více na vrchol.

Závod odstartoval 26. z 33 startovních míst, kde strávil téměř celou první polovinu závodu v této části žebříčku. Dokázal se vyhnout tomu, aby ho vůdce předjel kolo Scott Dixon. Je to těsně před polovinou závodu Alonso krátce přistál v první patnácti a poté se vrátil na místa kolem dvacátého.

Asturian nakonec přešel cílovou čáru na 21. místo. Ale ani při pozdním obnovení závodu by nebylo možné dosáhnout mnohem lepšího výsledku, jak tomu bylo Alonso třetí z řidičů, kteří už byli předjíždět za kolo.

MIKA HÄKKINEN: FERRARI nepatří do středu

ALAIN ZDARMA: Někdy si lidé neuvědomují, co dělá HAMILTON