LE MANS: Joy at TOYOTA and ASTON MARTIN

Toyota zvládla hattrick v závodě 24 hodin Le Mans, ale přesto nedokázala dosáhnout dvojitého vítězství. Aston Martin získal obě vítězství ve třídách GT.

Toyota # 8 se Švýcarem Sebastien Buemi, Novozélanďan Brendon Hartley a Japonci Kazuki Nakayimo je vítězem letošního výkonu tradičních vytrvalostních závodů 24 hodin Le Mansa. Pro japonský tým je letošní vítězství třetím v řadě v tomto závodě.

Letošní výkon závodu, který měl být splatný pandemie COVID-19 odloženo na září a drženo před prázdnými stánky, opět prošlo ve znamení dominance vozu Toyota TS050 Hybrid. Vítězné trio odjelo 387 kol, ale Japonci stále nedokázali oslavit dvojité vítězství.

Důvodem je to, že se jedná o druhé závodní auto Toyota se startovním číslem 7, které se má řídit Kamui Kobayashi, Mike Conway in José-Maria Lopez, v noci jen pár minut po polovině času, měl potíže turbínová nabíječka, která byla způsobena poruchou sběrného výfukového potrubí. Podařilo se jim vyměnit obě části, ale strávili to téměř 30 minut.

Již druhý rok po sobě posádka závodního vozu Toyota se startovním číslem 7 nemá štěstí. V roce 2019 byla trojice suverénní v čele, když jim propíchnutá pneumatika hodinu před koncem zabránila ve vítězství. Letos byla znovu Toyota # 7 u defektu už kruh před pronásledovateli.

Toyota # 8 v sobotu večer musela jít do boxů s vadné chlazení brzdy a byla vyžadována 10minutová služba. Vzhledem k tomu, že Toyota tuto závadu odstranila během fáze bezpečnostního vozu, nedošlo k žádné větší ztrátě času. Po potížích pro Toyota č. 7 vítězství č. 8 byla jen další rétorická otázka.

Jediná pozoruhodná soutěž pro Toyota byli oba Povstání R13, kteří obsadili druhé a třetí místo. Pokud jde o nejvyšší rychlost, byla to auta earca bez hybridního pohonu docela blízko Toyota. Koneckonců je Povstání # 1 (Senna / Menezes / Nato) zajel nejrychlejší kolo (3: 19,264 XNUMX minut).

United Autosports je v Le Mans dosáhl dvojího úspěchu: Oreca # 22 s řidiči Philip Albuquerque, Phil Hanson in Paulo di Resto přinesl nejen první vítězství v Le Mans pro tým a všechny tři jezdce, ale také titul šampióna ve třídě LMP2 Světový pohár WEC 2019/20který zahrnuje 24 hodin Le Mans.

Aston Martin rozhodl duel ve třídě GTE Pro ve svůj prospěch.

Ve třídě GTE Pro trojice se velmi rychle zúžila na souboj mezi Aston Martin in Ferrari. Již v prvním kole bylo jasné, že Porsche nebude schopno držet krok s tempem ostatních dvou. Porsche 911 RSR-19 při akceleraci z úzkých zatáček nemohl držet krok se závodními vozy s pohonem na nucený pohon. Nakonec byli v závodním autě Aston Martin Vantage AMR nejrychlejší Jonny Adam, Charlie Eastwood in Salih Yoluç (TF Sport).

VN EMILIJE ROMANJE, závod: Vítězství pro Maverick VIGNALES, pád Pecca BAGNAIE