Ricky BRABEC nejrychlejší na DAKAR Rally 2021 PROLOGU

Letošní vítěz Dakaru mezi motocyklisty také zahájil letošní běh nejrychleji. Simon Marčič dokončil 11kilometrový prolog na 53. místě

Shromáždění Dakar 2021 začal dnes krátkým prologem, dlouhým pouze 11 kilometrů. Obránce titulu Ricky Brabec (Honda) zajel nejrychlejší čas a již oznámil svou kandidaturu na nové celkové vítězství. Simon Marcic obsadil ve třídě 53. místo Původní autor: Motul je devátý.

Prolog Je to také důležité, protože určuje počáteční pořadí zítřejší první skutečné etapy, ale organizátoři kvůli krátké vzdálenosti znásobili zpoždění o vzdálenost mezi motocyklisty a čtyřkolkami. faktor 4a celá etapa byla dlouhá 129 kilometrů.

Ricky Brabeck, který získal prolog, začne zítra jako poslední. Na 11 kilometrů potřeboval Američan přesně 6 minut a 1 sekundu, což bylo o šest sekund rychleji než jeho týmový kolega. Joanna Barrede a 13 sekund od nováčka v australském Dakaru Daniel Sanderskdo jezdí pro KTM.