Lance STROLL: Pro mě je to sezóna nevyužitých příležitostí

Lance Stroll dosáhl několika osobních milníků ve své závodní kariéře Formule 2020 v sezóně 1, ale je si vědom, že by toho mohlo být dosaženo mnohem více ...

Je rok 2020 Lance Procházka na papíře uzavřel svůj nejlepší sezóna Formule 1 zatím. Kanaďan byl dvakrát na stupních vítězů a vyhrál svůj pozice prvního pólu a dokončil jezdecký šampionát na jedenáctém místě. Nikdy nebyl tak vysoko. 22letý věří, že v posledním roce mohl dosáhl mnohem více.

„Nebyl to pro mě nejlepší rok,“ připouští Procházka a vysvětluje: "Byl to rok mnoha příležitostí, které jsme zmeškali, takže je to všechno trochu frustrující." Ale všechno je to součást sportu, kde jsou vzestupy i pády. “ Samozřejmě, že dosáhl v roce 2020 "Některé důležité momenty", mimo jiné jeho průběh pozice prvního pólu v Turecku a dvě místa na stupních vítězů.

„Ale myslím, že jsme měli mnohem více pódiových příležitostí,“ řekl. řekl Procházka, ohlédl se za sezónou 2020 a vysvětlil, že mu také chybělo mnoho bodů. Začalo to hned na začátku v Spielberg, když kvůli závadě motoru Mercedes neviděl šachovnicovou vlajku a byl přinucen k mistrovství začít s nulou na prvním závodě.

V Mugellu jeho plány zmařila propíchnutá pneumatika.

Ve třetím závodě sezóny v Budapešť měli první šanci na pódium. "Maďarsko bylo příjemnou volbou pro stupně vítězů." Ale déšť obrátil věci vzhůru nohama, “ on si pamatuje Procházka, který poté zahájil závod na třetím místě a na konci je na čtvrtém místě minul o vlas kroky.

První kroky O několik týdnů později v Monze následovaly roky. Ale je to také tady Procházka promarnil pěknou příležitost, jak jsem mohl na tuhle chaotické závody také vyhrál. Někteří dokonce říkají, že by měl vyhrát závod v Monze. Závod v Mugellu o týden později byl "Určitě" další příležitost pro stupně vítězů.

„Byli jsme na čtvrtém místě a v boji o třetí místo a měli jsme mnohem lepší tempo,“ on si pamatuje Procházka, který nakonec neviděl šachovnicovou vlajku kvůli propíchnuté pneumatice. Pro Kanaďana to byl začátek série pěti závodů v řadě bez bodů. Dokonce musel odejít kvůli infekci koronaviry Velká cena Eiffely na Nürburgringu.

V kvalifikaci na GP Turecka obsadil Stroll první pole position.

Pro závod v krocan zdálo se, že to znovu zvrátí křivku úspěchu Strolla, zejména proto, že je kanadský začal z pole polohy. Ale ani z toho nakonec nic nebylo. „Závod jsem běžel 30 kol a skončil jsem na devátém místě kvůli poškození auta,“ řekl. pravi Procházka. Ve druhém závodě v roce získal další pódium Bahrajn.

Vše Procházka mohl podle vlastního uvážení také vyhrát VN Sakhir. Jeho hodnocení se nezdá přehnané, protože vítězství získal jeho týmový kolega Sergio Perez, který byl po prvním kole stále na posledním místě. A tak rok 2020 zůstává rokem ztracených příležitostí Procházka.

Lance Stroll je toho názoru, že by měl v Bahrajnu zvítězit.

To také ukazuje pohled na tabulka s body, kterou závodníci vyhráli v minulé sezóně. Kanaďan to dokončil na dobrém jedenáctém místě, ale co když jeho týmový kolega Perez nakonec však získal dokonce čtvrté místo koronavirus vynechal až dva závody.

WOLFF: Nová zásada motoru je možná do poloviny roku 2022