DAKAR 2021, etapa 7: CORNEJO a CENA jen o vteřinu dál, AL-RAJHI nejrychlejší mezi motoristy

Z motoristů byl v první části maratonské etapy na letošním Dakaru nejlepší místní Al-Rajhi. Přední motocyklista je od sebe jen vteřinu.

Po dni odpočinku byla zapnutá Dakar je naplánována maratónská etapa. První část Ha'ila do Sakake byla celkem 737 kilometrů dlouhá. Čas byl měřen na 453 kilometrovém úseku. Jeviště prošlo velmi rozmanitý terén s několika kamennými chodbami.

To bolí bylo to nezbytné vyhnout se za každou cenu, protože mechanici nesmí večer přijít na pomoc. Řidiči jsou v bivakech sami. Na začátku druhého týdne je v závodě stále 58 automobilů a 78 motocyklů.

Video podrobněji vysvětluje, co přesně znamená maratonská etapa na Dakaru.

Pro motocyklisty zůstávají věci extrémně vzrušující i na začátku druhého týdne. Vyhrál sedmou etapu Ricky Brabeck, jeho spoluhráč na Honda, Ignacio Cornejo, se ujal vedení v celkovém pořadí. Toby Price (KTM) po téměř 29 hodinách zaostává jen o vteřinu.

Toby Price je jen o vteřinu za lídrem Ignacio Corne.

Po dlouhou dobu to byl nejlepší index Kevin Benavides, ale Argentinec prohrál téměř deset minut před koncem a opustil vítězství Ricky Brabec. Druhé místo obsadil nový vůdce, Ignacio Cornejoa další tři místa patřila jezdcům na motocyklech KTM. Spratek snížil svůj náskok za vedoucím chilským na čtvrt hodiny a je celkově osmý.

Simon Marčič dokončil první část maratonské etapy na 47. místě, v klasifikaci Original by Motul je na dobrém sedmém místě.

Z motoristů byl v první části maratonské etapy nejlepší místní Yazeed Al-Rajhizatímco Stephane Peterhansel dále zvýšila výhodu oproti pronásledovatelům v celkovém pořadí. Předchozí Nasser Al-Attiyah (Toyota) má nyní osmminutový náskok.

francouzština většinu etapy vedl, ale udělal Al-Rajhi dohnal a předjel posledních padesát mil. peterhansel nakonec byl o 48 sekund za Saúdskou, ale také zvýšil náskok před Carlos Sainz, který je nyní o 41 minut pozadu. Španěl dokončil dnešní etapu na třetím místě.

Yazeed Al-Rajhi a jeho spolujezdec Dirk von Zitzewitz byli po skončení sedmé etapy tak nadšení.

Zítra pokračuje maratonská etapa druhou částí sakake do Neoma. Tato část je dlouhá 709 kilometrů.