DAKAR 2021, 10. etapa: Nacho CORNEJO STÁHNOUT po pádu, AL-RAJHI získává další FÁZE

Do dnešního dne musel lídr v celkovém pořadí mezi motocyklisty letošní Dakar předčasně ukončit kvůli ošklivému pádu.

Honda stále ukazuje to nejlepší mezi motocyklisty, protože nyní vede v celkovém pořadí Kevin Benavidez, který v dnešní fázi ztratil hodně času a je dnes nejrychlejší Ricky Brabeck přiblížil se k němu v celkovém pořadí pouhých 52 sekund za ním. Ignacio Cornejo po pádu závod obnovil, ale po lékařské prohlídce na konci etapy se rozhodl rezignovat.

Jediný slovinský zástupce z Mariboru Simon Marcic, skončil na dnešní etapě z Neomu do Al'Ul na celkovém 37. místě v žebříčku Původní autor: Motul postoupil na páté místo.

Mezi motoristy oslavilo druhé letošní vítězství tohoto roku místní Yazeed Al-Rajhi, který prorazil pneumatiku asi dvacet kilometrů před koncem etapy, ale pokračoval a skončil u svého německého spolujezdce Dirkom von Zitzewitz těší se na své druhé vítězství na letošním Dakaru.

Stephane Peterhansel pronásleduje své čtrnácté vítězství na Dakaru naproti.

Stále je na vrcholu Stephane Peterhansel, který dnes prohrál necelou minutu proti hlavnímu konkurentovi al-Attiyahu, ale oproti Kataru má stále sedmnáctiminutovou výhodu.

Tým Kamaz-Master letos dominuje Dakaru.

Mezi kamiony zvítězil Čech v etapovém vítězství Martin Macík (Big Shock Racing), který předběhl o minutu a 40 sekund Dimitrija Sotniková (Kamaz). Rus je suverénní v celkovém pořadí a má před nejbližším pronásledovatelem, svým týmovým kolegou Shibalov výhoda více než tři čtvrtě hodiny.