Kevin BENAVIDES, Stephane PETERHANSEL a Dimitrij SOTNIKOV jsou velcí hrdinové rallye DAKAR 2021

Mezi motocyklisty oslavila Honda dvojité vítězství. Peterhansel již vyhrál své 14. vítězství na Dakaru. Simon Marčič nakonec vynikající pátý v kategorii Original by Motul.

Poslední etapa letošní Rallye Dakar začala smutným příběhem, jako při transportu do vlasti Francouzský motocyklista umírá Pierre Cherpin, který v sedmé etapě těžce spadl a chtěl ho odvézt ze Saúdské Arábie do nemocnice v Lille, kde má pokračovat v léčbě.

Riziko, který může také skončit smrtí, je nedílnou součástí Dakar, jehož součástí je také radost po skončení dvou týdnů mučení. Mezi dnešními motocyklisty byl rozhodně v nejlepší náladě a plný emocí, zejména v Argentině Kevin Benavidez, který si udržel výhodu nad pronásledovateli a radoval se vítězství na Dakaru.

Kevin Benavides si po výhře oddechl.

Ricky Brabeck byl mu v patách celou scénu, ale nakonec je argentinský za Američan táhl jen něco málo přes dvě minuty, což stačilo na celkové vítězství. Sam Sunderland, který dnes startoval jako první, měl spoustu potíží a nakonec získal celkové třetí místo. Pro Hondo toto je první dvojnásobné vítězství na Dakaru poté v roce 1987.

Simon Marcic v celkovém pořadí obsadil 36. místo a v kategorii Original by Motul, ve které jsou jezdci také vlastními mechaniky, fyzioterapeuty a dalšími, nakonec získal vynikající 5. místo.

Simon Marčič po skončení dvanácté etapy.

Pane Dakarjak říkají Stephan Peterhansel, oslavila své 14. vítězství v této prestižní soutěži. Po dvanácti etapách získal čtvrtinu výhody oproti prvnímu pronásledovateli Nasser Al-Attiyah, třetí místo a loňský vítěz Carlos Sainz na vedoucího Francouze však zaostal o více než hodinu.

Stephane Peterhansel oslavil na Dakaru čtrnácté a osmé mezi motoristy.

peterhansel třicet let po svém debutu zaznamenal nové vítězství a vůbec vyhrál Rallye Dakar tři kontinenty, na kterém proběhla zmíněná vytrvalostní rally. Z celkového vítězství se radoval šestkrát mezi motocyklisty, osmkrát mezi motoristy.

"Samozřejmě jste pod vyšším tlakem, když vedete závod, protože můžete přijít prakticky o všechno." Jezdili jsme velmi přesně a nedělali jsme žádné zásadní chyby. S Eduardem jsme se skvěle bavili, “ Peterhansel ocenil svého nového spolujezdce Eduard Boulanger.

Nasser Al-Attiyah, který opět nedokázal zvítězit, vysvětluje svou porážku následovně: "Závody rozhodly chyby v navigaci a stoupání s propíchnutými pneumatikami." Náš tým měl asi 60 propíchnutých pneumatik a tým Mini Buggy jen 14. Tato čísla mluví sama za sebe. Kočárky mají větší pneumatiky a jsou lepší pro jízdu ve skalnatém terénu. “

Dimitrij Sotnikov a tým byli pro konkurenci příliš silní.

Mezi kamiony oslavovala posádka týmu suverénně Kamazský mistr v obsazení Sotniks, Ahmadis a Ahmadis, Kamaz také získal druhé a třetí místo. Byl nejrychlejší mezi čtyřkolkami Manuel Ajudar z Argentiny, mezi lehkými vozidly, vítězství oslavovali chilští závodníci Lopez Contardo in Latrachův ocet.