ROSSI nelituje, že neodejde do důchodu na vrcholu své kariéry

Uplynulo 46 měsíců od posledního vítězství Valentina Rossiho v závodě MotoGP, ale Ital ještě neuvažuje o konci své kariéry.

I přes nedostatek nejlepších výsledků v posledních sezónách však své rozhodnutí pokračovat v závodech nelituje, protože závodění ho stále baví. „Moje důvody jsou celkem jednoduché a připadá mi divné, že někteří nerozumí,“ řekl v rozhovoru pro italské kolegy na adrese Gazzetta dello Sport

"Mám rád ten pocit, ten adrenalin, když vyhraju, dostanu se na pódium, nebo prostě zajedu dobrý závod." Tento pocit mě pak doprovází několik dní a opravdu si ho užívám. Jsem si vědom, že mě čas zasáhne, jako každý jiný, ale udělám vše, co je v mých silách, aby se to stalo co nejpozději. To je jediný důvod, proč pořád závodím, “ vysvětlil veterán, který již letos závodí na mistrovství světa 26. sezóna v řadě.

Valentino Rossi letos jede svou šestadvacátou sezónu na nejvyšší úrovni. Říká, že mu nechybí motivace pokračovat.

Je ve své kariéře vyhrál mnoho závodů, ale podle jeho názoru by ztratil víc, kdyby odešel do důchodu na vrcholu své kariéry. „Pokud přestaneš dělat něco, co tě na vrcholu dělá šťastným, ztratíš víc, než získáš,“ tvrdí devítinásobný mistr světa, který stále sní o desátém titulu. "Nikdy nevíš, kdy je s tebou opravdu konec." V roce 2013, kdy jsem se vrátil do Yamahy, mi už všichni odepsali. Ale kdybych nebyl okraden o šampionát v roce 2015, měl bych další světový titul, desátý, což by prodloužilo mé vítězné období o 6 let. Nechci být dvanáctý nebo šestnáctý, ale pokud jsem chtěl dokončit závod, když jsem byl na špici, měl jsem to udělat před několika lety. Ale stále věřím, že se mohu znovu stát šampiónem, a chci to zkusit. “

Kromě sezóny 2015 Rusko nedává mír jiné rase. "Valencia 2006. Tam jsem promarnil titul mistra světa, který bych definitivně vyhrál a byl by můj desátý, navzdory tomu, že jsem titul ukradl v roce 2015," řekl italština, který po 26 letech závodění říká, že byl jedním z prvních moderní závodníci, který připravil cestu pro současné generace. "Byl jsem první moderní závodník MotoGP." Byl jsem první, kdo dosáhl a udělal několik věcí, z nichž se nyní učí mnoho dalších závodníků. Začal jsem velmi mladý a ve svých dvaceti letech jsem už jel v nejvyšší třídě do 500 ccm a všichni ostatní mě od té doby sledovali. “

Veterán si však nyní užívá také novou kapitolu své kariéry, tým polotovarů Petronas Yamaha"I když jsem se také cítil velmi dobře v továrním týmu, atmosféra v Petronas SRT je velmi dobrá." V týmu je spousta mladých lidí. Ráno rád přijdu do garáže plné lidí, kteří do závodění investují své srdce a duši, “ přidal Valentino Rossi.

VETTEL se těší na Portugalsko: Zatím jsem z vozu MAXIMÁLNĚ nevytáhl

Nikita MAZEPIN: Mick SCHUMACHER má výsadní postavení