GP ŠPANĚLSKA, FP2: Odpolední trénink pro HAMILTON, horší výkon RED BULLA

Odpolední trénink Velké ceny Španělska vyhrál Lewis Hamilton a o dobrý výkon Mercedesu se druhým místem postaral Valtteri Bottas. Třetí místo obsadil Charles Leclerc.

Mercedes tady v Barceloně ukazuje zuby Red Bullu, kteří dnes odpoledne neukázali očekávanou formu, protože oba byli závodníci býk stabilní na ocasu deseti. Oba závodníci si vedli velmi dobře AlipneF1, který obsadil čtvrté a páté místo a vykazuje ještě lepší formu Ferrari, které zde bude třeba brát velmi vážně, pokud jde o vyšší hodnocení.

Znovu byli dobří týmoví jezdci Alfa Tauri, který skončil šestý a sedmý, a byl o něco horší Aston Martin, ale je pozorováno, že Čarodějnice spřátelit se s AMR21.i odpoledne byl rychlejší než jeho týmový kolega. Malé zklamání je však jisté McLaren, ale musíme vzít v úvahu, že jde o trénink.

Výsledek

Lewis Hamilton je jeho nejrychlejší kolo v průběhu času 1: 18.170 minut jel na měkké gumové směsi. S tím byl pro jednu a půl desetiny sekund rychleji než spoluhráč Valtteria Bottas. Překvapivě se umístil za duem Mercedes Charles Leclerc, který byl o necelé tři setiny sekundy pomalejší než Bottas. Na místech čtyři a pět však najdeme oba závodníky týmu AlpineF1, kteří pokračují v dobrých výkonech, které předvedli v Portugalsku.

Nejrychlejší v prvním tréninku, Valtteri Bottas, musel odpoledne předat své první místo svému týmovému kolegovi a spokojit se s druhým místem - Foto: HB Press

Nacházíme se za modrými závodními vozy francouzského týmu Pierre Gassly z AlphaTauri, který byl dnes odpoledne také nejrychlejším závodníkem Motor Honda. Po Francouzovi se jeho týmový kolega umístil na sedmém místě Yuki tsunoda, což bylo o dvě setiny sekundy pomalejší. Sedmé místo patřilo Carlos Sainz v jiném autě Ferrari.

Nejrychlejší čas na kolo Max Verstappna, 1: 18.785 XNUMX minut, to bylo dost deváté místo, a dosáhl toho dne střední směs guma. Na soft mixu se mi nepodařilo zajet dobré kolo. Jeho týmový kolega zaokrouhluje první desítku Sergio Pérez, který byl asi o desetinu a půl pomalejší než jeho týmový kolega Red Bullu.

Překvapivě třetí byl Charles Leclerc, který v jednom rychlém kole prokázal dobrou formu Ferrari - Foto: HB Press

Od jedenácté místo dále, závodníci byli klasifikováni takto: Sebastian Vettel (Aston Martin), Lando Norris (McLaren), Antonio Giovinazzi (Alfa romeo), Lance Procházka (Aston Martin), Daniel Ricciardo (McLaren), Kimi Räikkönen (Alfa romeo), George Russell (Williams), Nicholas latifi (Williams), Mick Schumacher (Haas) v Nikita mazepin (Haas). Ten byl o 2,5 sekundy za Hamiltonem.

Nejrychlejší závodník s motorem Honda tentokrát neseděl Red Bullu, ale AlphaTauria, a slyší jméno Pierra Gaslyho. Jeho kolega Yuki Tsunoda byl také rychlejší než oba rudí býci - Foto: HB Press

Incidenty

Proběhlo odpolední školení téměř žádné pozoruhodné události. O jedinou se postaral deset minut po zahájení tréninku Carlos Sainz konkrétně pro virtuální bezpečnostní auto. Španěl je na cestě ven otočit devět jel příliš hrubě přes obrubník a část ležící na jeho autě spadla ideální linie, což je důvod, proč se vedení závodu rozhodlo na krátkou dobu neutralizuje tréninkvyčistit stopu.

O něco později došlo téměř ke kolizi Mazepine in Raikkonen, protože oba týmy vyslaly závodníka z garáže současně. Rus se ocitl blízko Fina, který je závodníkem Haas předjel napravo u východu z boxů. Tentokrát musíme říct, že je viník musíte se dívat do garáže a ne do závodního vozu.

Max Verstappen si 15 minut před koncem tréninku vyzkoušel kostní trávu na svém RB16B

Čtvrt hodinu před koncem tréninku se ocitl na trávě Max Verstappen, ale bez následků. Těsně před na konci tréninku při jízdě po obrubníku však poškodil pravou koncovou desku předního křídla.

HAMILTON v boji o titul: VERSTAPPEN má závodní auto CHAMPION a tým

ANALÝZA SIMULACE ZÁVODU: Má HONDA a RED BULL skrývá rychlost?