in , ,

Závod v Monaku nudný? V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!

Velká cena Monaka není vždy zajímavá. O vítězi závodu se v sobotu často rozhoduje na základě výchozích míst, protože předjíždění závodu v mědi je obtížné.

Přesto existuje mnoho vynikajících závodů, které byly na závodní dráze vzrušující a vzrušující Monako. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější.

1982: Nikdo „nechtěl“ závod vyhrát

Když Alain Prost omylem předal vedení závodníkům za sebou, zdálo se, že nikdo nechtěl vyhrát.

Je rok 1982 Alain Prost vedl závod od 15. kola do kola číslo 74. Od té doby se zdálo, že nikdo nechtěl závod vyhrát. Prost vletěl do zdi u východu ze současnosti New Chicago in Ricardo Patrese ujal se vedení. patrese  byl jen jedno kolo v čele, když se otočil, když narazil na olej ve vlasové linii. Didier Pironi ujal se vedení, ale ani to si neudržel. Musel zastavit v posledním kole v tunelu. Andrea de Cesaris byl další těsně před vítězstvím, ale došlo mu palivo. Je to na konci patrese se opět ujal vedení, když se mu podařilo nastartovat své závodní auto a nakonec vyhrál Grand Prix.

1992: Senna v. Mansell

V roce 1992 jsme byli svědky napjatého závodu mezi Mansellem a Sennou, který ten vyhrál za 0,2 sekundy!

Je rok 1992 Nigel Mansell zahájil svou sezónu skvělým způsobem. britský vyhrál prvních pět závodů a v Monako začal z nejlepší pozice. Startoval za ním ze třetího místa  Ayrton Senna. Mansell vedl 71 ze 78 nábojůkdyž měl problémy s pneumatikami na svém závodním autě. Řidič Williams zastavil se v boxech při výměně pneumatik a po výměně přišla díky zbrusu nové sadě pneumatik právě pro nového vůdce Senno. Brazilec se proti nim musel bránit ze všech sil Mansell, který byl mnohem rychlejší, a britský nemohl najít cestu kolem Brazilce. Senes  nakonec vyhrál závod s výhodou 0,2 sekund a popáté v řadě se mu podařilo vyhrát Grand Prix Monako.

1996: Cílovou čáru viděli pouze tři závodníci

V roce 1996 jsme viděli neobvyklý závod. Překvapivě jej vyhrál Panis a cílovou čáru viděli jen tři závodníci.

V roce 1996 se to konalo v závodě skutečné drama. Jeden po druhém závodníci ze závodu vypadli, takže pouze v pátém kole 13 z 21 závodníků. Závod, který se konal částečně v dešti, byl velmi vzrušující. Nakonec cílovou čáru překonaly tři závodní vozy s velmi překvapivým vítězem. To bylo vše Olivier Panis s týmem Ligier. Panis tak přišel ke svému prvnímu a jedinému vítězství.

2018: Ricciardův den spásy

Den spásy pro Daniela Ricciarda, který zvítězil v závodě 2018 v Monackém knížectví před Vettlem.

Daniel Ricciardo je s Red Bullom první krok k vítězství v Monako udělal už v sobotu. Australan byl nejrychlejší již v kvalifikaci, takže začal z nejlepší pozice. Zdálo se, že o jeho vítězství nejde, ale po 28 kolech ho bylo slyšet v rádiu Ricciardo, který si stěžoval na svůj motor. 50 kol, s nimiž musel obtížně řídit MGU-K, což způsobilo, že ztratil 25% své síly. Kromě toho bylo v provozu pouze šest z osmi rychlostních stupňů. Ricciardo měl štěstí, že na trati bylo těžké předjíždět, a tak se mu podařilo zadržet Sebastian Vettl a vyhrál závod: „Den spásy“ vyjádřil se po závodě.

SAWARD: Lidé stále nevědí, jak dobrý je VERSTAPPEN