BELGIE GP 1992: Jak Ayrton SENNA zachránil život Erikovi COMASOVI

Páteční volný trénink na Velkou cenu Belgie před 29 lety byl poznamenán událostí, která navždy zůstane jednou z oslav oslav lidskosti a péče o ostatní.

Eric Comas je v sezóně 1992 s týmovým závodním vozem Lehčí Renault nasbírali čtyři body a přestože do konce sezóny už nejsou, mohou GP Belgie 1992 je považován za jeden z nejšťastnějších okamžiků jeho kariéry, protože zůstal naživu.

Je v pátečním volném tréninku francouzština totiž ošklivě se srazil Blanchimont a ztratil vědomí, když motor ještě běžel, Comas přesto měl nohu na plynu. Senes, který byl několik set yardů za závodníkem Ligier, viděl nehodu, zastavil, zjistil, že Francouz je v bezvědomí a vypnul motor Renault v závodním voze Comas, který stále „letěl“ pod maximální otáčky. Brazilec poté zkontroloval Podmínka komatu a podepřel mu hlavu, dokud nepřijeli záchranáři.

Francouzský závodník, který ve své kariéře soutěžil o pilota Formule 1 Ligier in Larousse, je dodnes přesvědčen, že ano Senes pak zachránil život: "Vypnutím motoru zabránil výbuchu." V tu chvíli mi Ayrton Senna zachránil život. “

Comas poté byli převezeni do nemocnice, takže se závodu ve Spa nezúčastnil, ale vrátil se v dalším závodě v Monza. Senes se kvalifikoval jako druhý a dokonce byl chvíli ve vedení závodu, ale nakonec se také kvůli špatné strategii týmu dostal na páté místo. Slavil vítězství Michael Schumacher z Benetton, což bylo první z mnoha vítězství Němce, který je v F1 hned v r Spojují se debutoval předloni.

BERGER: Je na čase, aby FORMULA 1 už nezávodila v DÉŠI?

VN NIZOZEMSKO, závod: VERSTAPPEN se opět ujímá vedení v MISTROVSTVÍ vítězstvím