Oficiální: Alex ALBON nahradí RUSSELLA ve WILLIAMS, Nicholas LATIFI zůstává

Alex Albon se vrací na startovní čáru Formule 1 v týmu Williams. Chráněnec Red Bullale nahradí George Russella, který na konci sezóny odchází do Mercedesu.

Williams měl na výběr spoustu závodníků, ale nakonec se rozhodl pro Thajské. Taky Nicholas latifi, který je ve své druhé sezóně v týmu, si ponechá své místo i přes spekulace, že by mohl odejít.

albon má dosud vynikající kariéru v motoristickém sportu. V mladém věku byl přijat do programu Red Bullaale když byla jeho matka poslána do vězení, byla jeho formulář na trati zhoršila. albon byl brzy vyloučen z programu, ale je zapnutý Thajsko našel podporu pro závodní kariéru.

Po třetím místě v Formule 2, zavolal najednou znovu Helmut Markopodle sezóny 2019 zasadil do závodního auta Toro Rossa, předchozí tým dnešních AlphaTauri. albon v tomto týmu závodil dobrých šest měsíců a po letní přestávce je v prvním týmu Red Bull vyměněn Pierre Gaslya. A tento krok odpovědných se ukázal být příliš rychlý a po roce a půl úsilí spolu s ním Max Verstappn přišel o místo.

Místo úhlu Plynule přešel do jiného týmu Alfa Tauri, musel albon uspokojit s rolí rezervního závodníka Red Bulla závodění v sérii DTM, kde vyhrál jeden závod. Na léto 2022 ale byli u Red Bullu pokusil se ho znovu najít trvalé sedadlo ve formuli 1 a nakonec uspěli s Williamsom, kde se, jak již bylo řečeno, stane spoluhráčem Nicholas Latifi.