Analýza simulace závodu: VERSTAPPEN téměř o půl sekundy pomalejší než MERCEDES

Ve včerejším volném tréninku byl Mercedes na Maxe Verstappna příliš rychlý, a tak bylo rozhodnuto přijmout v Rusku penalizaci městského poplatku a vyměnit celou pohonnou jednotku.

I když se podíváme na časy simulace závodu Verstappen, zdá se, že to bylo pro Red Bull Nejlepší volba. Pokud jde o závodní rychlosti, má tým stříbrné šipky zde v Soči významná výhoda.

Bottas je simulace automobilového závodu s průměrným časem 1: 39.767 XNUMX minut a že devět kol dál střední směs pneumatiky, kolegové z motor auta a sport. Byl v tom dobrý čtyři desetiny o sekundy rychlejší než Verstappen, který odjel deset kol s průměrným časem 1: 40.140 minut. Pokud vypočítáme tyto čtyři desetiny sekundy na 53 kol, pak Holanďan dokončí nedělní závod více než 20 sekund pro Mercedes.

Mercedes, zejména Valtteri Bottas, byl včera na dlouhých tratích se třídou pneumatik střední třídy sám, téměř o půl sekundy na kolo rychleji než Max Verstappn v Red Bullu.

Zdá se, že i zde se mu daří Ferrari, který je v této analýze na třetím místě. Carlos Sainz měl průměrný čas 1: 40.286 minut, ale podle německých kolegů je to jen iluze. Španěl jel v těchto časech ke konci simulace, což znamená, že měl méně paliva v nádrži. Navíc najel jen čtyři kola. Lewis Hamilton na středním mixu zajel osm kol s průměrným časem 1: 40.308 minut. Sainz byl jediným závodníkem, na kterém se prováděla závodní simulace měkké směsi guma.

Na tvrdé směsi pneumatik byl ale Sebastian Vettel v Aston Martin překvapivě rychlý na velkou vzdálenost.

Na tvrdé směsi guma byla na simulaci závodu relativně rychlá Sebastian Vettel v Aston Martin, který jel devět kol s průměrným časem 1: 40.514 minut. Závod o GP Ruska je v podstatě vždy jen s jedna zastávka, takže je dobré se na to dívat tvrdá směs pneumatiky, pokud neprší a jsou vyžadovány pneumatiky na mokré trati. Kvalifikace pro Verstappen na tom nezáleží, protože kvůli trestům bude muset začít závod od nuly. Proto to tak je Holanďan v tréninku zaměřeném na závod, jeho týmový kolega Perez stejně jako na kvalifikaci. Nicméně je Mexická ztrácíte příliš mnoho času střídáním, takže to bude velmi důležité KOMPROMIS při nastavování vozu mezi letadly a zatáčkami.