DAKAR 2022, 2. etapa: Sebastien LOEB bude hlavním konkurentem Al-Attiyahua o výhru

První etapu letošní Rallye Dakar vyhrál Nasser Al-Attiyah (Toyota) před Sebastienem Loebem (BRX Hunter) a Martinem Prokopem (Ford Raptor Orlen).

V úvodní fázi rally Dakar 2022 v Saúdské Arábii to stále více zavání soubojem o konečné vítězství mezi Sebastien Loeb (BRX) v Nasser Al-Attiyah (Toyota). Loeb zajistil vítězství ve druhé etapě, Al-Attiyah v celkovém pořadí však zůstal první. Jeho vedení předtím loebom zkrátil na méně než deset minut.

Původně měla být druhá etapa první částí maratonské etapy, ale to museli pořadatelé změnit, protože neuvěříte kvůli povodním (!). Déšť zaplavil bivak Al-Artawiyah. Účastníci proto mohli zamířit směrem k bivaku in Al-Qaisumah.

Sebastien Loeb vyhrál druhou etapu letošní Rallye Dakar.

Celkem se v pondělí muselo ujet téměř 800 kilometrů. Časový úsek byl dlouhý 338,43 kilometrů. Al-Attiyah musel odstartovat jako první, což mělo za následek mírný handicap, protože nemohl sledovat kola vozidel před sebou. Velmi dobře využil situace Loeb, který byl napoprvé nejrychlejší, jeho výhoda nad Katar navyšoval však až do cíle a nakonec ho srazil 3 minuty a 28 sekund. Včerejší osmoljenec skončil na druhém stupni na třetím místě Carlos Sainz starší, který zaostal o 5 minut a 52 sekund a naznačil, že má Audi RS Q e-tron nicméně potenciál pro summit.

Mezi motocyklisty byl nejrychlejší ve druhé etapě Joan Barredová (Honda), před Samotný Sunderland (GasGas) a obhájci titulu Kevin Benavides (KTM). Náš zástupce Simon Marcic dokončil druhou etapu na 60. místě, ve své třídě Original by Motul byl velmi dobrý devátý.

Mezi kamiony by se dalo říct nic nového, protože posádky jsou čtyři Kamaz-Mistryně opět obsadili první čtyři místa. Nejrychlejší trojice byla tentokrát ta, která velela Andrey Karginov. Loňský vítěz vede v celkovém pořadí Dmitrij Sotnikov.

Michael SCHUMACHER má 53 let: LEGENDÁRNÍ příklad pro dnešní závodníky