DAKAR 2022, 9. etapa: Trojité vítězství pro TOYOTO, Al-Attiyah si zachovává VÝHODU před Loebem

Giniel de Villiers je vítězem deváté etapy vytrvalostní rallye Dakar, která byla ve znamení týmu Toyota Gazoo Racing. Mezi motocyklisty se do čela dostal Matthias Walkner.

Giniel De Villiers (Toyota Gazoo Racing) - Fotky: Red Bull Pool obsahu

Po skončení deváté etapy letošního Dakaru byla nejlépe naladěná Toyota, která zaznamenala trojité vítězství. V cíli byl nejrychlejší Giniel de Villiers, před Hank Lategan a lídry v celkovém pořadí, Nasser Al-Attiyah. Katarec tím mírně zvýšil náskok před prvním pronásledovatelem Sebastien Loeb, který je nyní na druhém místě o 39 minut.

Dnešní etapa probíhala v kruhu po městě Wadi Ad-Dawasir a dosáhli nejjižnějšího bodu letošní rally. Délka měřeného úseku byla 287 XNUMX kilometrů, ale odehrával se na kamenitém terénu mezi kopci, takže navigace byla opět dost náročná. Rychle se ukázalo, že tentokrát mají v rukou ty nejlepší karty Toyota, jak se v první řadě střídali na kontrolních stanovištích de Villiers in Lategan. Al-Attiyah byl za nimi, takže mohl ovládat i jízdu Sebastien Loeb.

Matthias Walkner se ujal vedení v celkovém pořadí. Do konce rally zbývají ještě tři etapy.

"Mohu říct, že jsme udělali dobrou etapu a neměli jsme žádné problémy," řekl. řekl po skončení etapy Loeb: „Je třeba dodat, že to byla etapa, která neumožňovala velké časové skoky. Jsme stále daleko za Násirem, ale nevzdáváme se."

Mezi motocyklisty byl nejrychlejší na 9. etapě José Ignacio Cornejo (Honda), se čtvrtým místem na prvním místě v celkovém pořadí Rakušan Matyáš Walkner (KTM), která má nyní dvouminutový náskok Pouze Sunderland (Plyn Plyn). Simon Marcic dokončil dnešní etapu na 52. místě, v celkovém pořadí třídy Původní autor: Motul je stále na výborném 8. místě.

Devátou etapu vyhrála mezi řidiči kamionů posádka pod taktovkou Edvarda Nikolajeva. - Foto: Red Bull Pool obsahu

POPOV: Hrozné, jak TOXICKÁ atmosféra vládla mezi FANOUŠKY v sezóně 2021