DAKAR 2022, 10. etapa: PETERHANSEL zajistil třetí vítězství AUDI

Giniel de Villiers je vítězem deváté etapy vytrvalostní rallye Dakar, která byla ve znamení týmu Toyota Gazoo Racing. Mezi motocyklisty se do čela dostal Matthias Walkner.

Desátá etapa rally Dakar 2022 v Saúdské Arábii zajistila své třetí denní vítězství pro hybridní závodní vůz Audi RS Q e-tron. Zároveň bylo pro Peterhansel první etapové vítězství roku. Je to v součtu Nasser Al-Attiyah (Toyota) ubránila náskok 32 minut a 40 sekund Sebastien Loeb (BRX).

Program byl celkem 759 kilometrů od Wadi Ad-Dawasir do Biše. Čas byl naměřen na 375 kilometrech. Al-Attiyah post festum dostal pětiminutový trest za přestupek v osmé etapě. Po výměně pneumatik on i jeho spolujezdec Matthieu Baumel konkrétně méně než dvě minuty vozidel bez bezpečnostních pásů a ochrany dveří.

Audi počítá s tím, že příští rok budou vážnými kandidáty na společné vítězství.

Zvláště zajímavý byl souboj lídrů, Al-Attiyah in Loeb, kteří nakonec vybojovali páté, respektive sedmé místo a rozdíl mezi nimi se zmenšil jen nepatrně, takže nyní je to necelých 33 minut.

Mezi motocyklisty byl nejrychlejší na 10. etapě Toby Price (KTM) a čtvrtým místem se vyšplhal na první místo v celkovém pořadí Adrien Van Beveren (Yamaha), která má nyní šestiminutový náskok Samotný Sunderland (Plyn Plyn). Simon Marcic dokončil dnešní etapu na 59. místě, v celkovém pořadí třídy Původní autor: Motul klesl na 9. místo.

James KEY: Flexibilita WINGS bude v nové sezóně velmi PODROBNÁ

Wolff slaví ABRAHAMA: Podaří se mu letos přinést MERCEDES nový titul?