Menu

Tým ROSBERGA porazil tým HAMILTON v prvním závodě EXTREME E.

Nová terénní závodní série odstartovala minulý víkend prvním závodem v Saúdské Arábii, konkrétně v poušti Al-Ula. Nico Rosberg a Lewis Hamilton, bývalý týmový kolega Formule 1 v Mercedesu, jsou také spolumajiteli této série.

ekipa Rosberg-X-Racing (RXR) vítězstvím v prvním závodě nové závodní řady elektrických sportovních SUV vstoupila Extreme E do historie motoristického sportu. Vlastnil tým Pěkný Rosberg je s řidiči Johann Kristoffersson in Molly Taylorová v neděli oslavoval suverénní vítězství v Pouštní X-Prix ve věci Al-Uli v Saudská arábie. Extrémní E je opravdu zbrusu nová elektrická závodní série SUV, ale je toho hodně slavná jména motoristický sport, který se vzdal tomuto novému sportu.

Samozřejmě jsou z velké části nejznámější dva majitelé týmy, to je co Nico Rosberg in Lewis Hamilton, kdysi týmový kolega ve formuli 1 v týmu Mercedes, kteří byli před odchodem do důchodu Rosberg vše před přítelem. Ale něco je vedle nich velká závodní jména z různých sérií motoristického sportu.

Například tady je devítinásobný mistr světa v rally Sebastien Loeb, dvojnásobný mistr světa v rally Carlos Sainz starší, otec Carlose Sainze mladšího, nového závodníka Ferrari ve Formuli 1, trojnásobného mistra světa v rallycrossu Johan Kristoffersson, mistr světa v rallycrossu Timmy Hansen a mistr světa Formule 1 (2009) Tlačítko Jenson, pracuje se svým týmem.

Minulý víkend, první závod v Saudská arábie. Tým vyhrál předehru k tomuto novému šampionátu Závodní závod Rosberg X, pro které řídí Molly Taylorová in Johan Kristoffersson. Tým Rosbergů zůstal pozadu Timmy Hansen in Catie Munningsová z týmu Andretti United (třetí místo) a Sebastien Loeb in Cristina Guitterrezová od Hamiltonova týmu X44 (druhé místo). Tlačítko Jenson skončil šestý.

ekipa Andretti United, vítěz hlasování fanoušků # Mřížka, odstartoval závod od prvního startu. Je to v prvních několika metrech Hansen dokázal to využít a ujal se vedení. Je to pak v první zatáčce Kristoffersson s manévrem zvenčí Hansen.

V duelu oba Švédové trojnásobný mistr světa v rallycrossu se rychle vzdálil od konkurenta, Loeb nicméně zaostal daleko za sebou. Vzhledem k obrovskému množství písku ve vzduchu a podle toho špatná viditelnost skutečné závodění ve skutečnosti nepřicházelo v úvahu, takže rozdíly mezi závodníky byly značné, když je předávali svým spoluhráčům.

Před Molly Taylorová byla to relativně snadná práce, protože jí stačilo spolehlivě dostat auto do cíle, což Australan snadno zvládl, protože Gutierrez nedokázal významně snížit nevyřízené položky za ní.

Majitel a vedoucí týmu Roberg byl originální v Saudská arábie  a byl velmi šťastný z vítězství. "To bylo šílené,„Mistr světa 2016 řekl F1i.com. "Jsem velmi vděčný týmu za tento víkend a všechno se sešlo tak dobře. Molly a Johan jezdili fenomenálně celý víkend v tak náročných podmínkách. Ukázali neuvěřitelnou rychlost. Je to opravdu pozoruhodné."Druhý závod série." Extrémní E bude na pořadu jednání v roce XNUMX Dakar (Senegal) 29. - 30. května.

Po první z pěti akcí, na nichž se také udělují body za úspěchy v kvalifikaci, vede duo Kristoffersson / Taylor (RXR) s 35bodovým náskokem nad posádkou Loeb / Gutierrez (X44) a třicet před duem Hansen / Munnings (Andretti United), který zaznamenal 28 bodů.