Formule 1 hvězdy: nuda za volantem?

Poslední závody nabídly divákům velké napětí. Jak byly ale vyčerpávající pro hvězdy formule 1? Bývalý závodník Olivier Panis předpokládá, že ano za volantem moderního závodního automobilu je velmi nudné.

Otázka, jak je napjatá a vyčerpávající, je řídit moderní závodní auto 1 vzorec, zaměstnává mnoho fanoušků i profesionálů. Četné pomůcky a podpora od inženýrů a týmových stratégů kdysi učinily z náročného úkolu srovnatelně snadný úkol pro dnešní závodníky. I když poznámka zesnulého Nikija Lauda nevhodné, ale dnes, s určitým množstvím ironie, bychom mohli opravdu říci, že tyto závodní vozy může řídit jakákoli opice.

Moderní kokpit moderní doby Formule 1

Obzvláště ve srovnání se starými časy, kdy byli závodníci většinou ponecháni svým vlastním schopnostem a znalostem, mají dnešní hvězdy velká cena sport pomohl mnohem více a samozřejmě podporu. Na obranu je však třeba zmínit, že závodní automobily se staly mnohem složitějšími. A Olivier Panis, bývalý závodník 1 vzorec, nechce o tom nic slyšet. Vítěz senzační rasy v Monako let 1996V letech 1994 až 2004 řídil celkem 157 závodů, z toho pět skončil na stupních vítězů. Vítězství v Monaku zůstalo jeho jedinou kariérou.

Senzační vítězství Oliviera Panise v roce 1996 v Monte Carlu

Dnes 52 let francouzština v rozhovoru s kolegy z Auto Hebdo citově připomněl svůj aktivní čas, který popsal jako magický: „Zejména mezi lety 2002 a 2004 to bylo prostě skvělé. Výkon závodních aut byl prostě šílený. Šli jste na dráhu s čerstvými pneumatikami a pouze 40 kilogramy paliva v nádrži a pak jste se vrátili do boxů, abyste získali čerstvé pneumatiky a 40 kilogramů paliva. Od prvního do posledního kola to byla skutečná výzva a byla magická."

Od té doby se však hodně změnilo, zdůrazňuje francouzština a vysvětlete: "Sleduji závody, protože je to jen část mého života, ale sport se hodně změnil. Miluji kvalifikaci, protože věřím, že vidíme, jak šílené jsou tyto závodní vozy. Ale závody? Je to osm sekund od nejlepšího kvalifikačního času a průběh závodu řídí inženýři."

Dnešní závodníci jsou doslova vedeni vzdáleně inženýry a stratégy

"Dejte si pozor na teploty pneumatik, brzdy, motor - to musí být pro závodníka velmi nudné," předpoklad Paniskdo tvrdí: “Jsem si jistý, že 90 procent závodníků jako já, ale pokud celý svůj život strávíte pokusem dostat se do Formule 1 a potom máte šanci, prostě si vezměte to, co můžetePanis dodal.

Do jisté míry s ním můžeme jen souhlasit, protože kde jsou chvíle, kdy je Mika Hakkinen po závodě v extrémním vedru sotva vylezl z kokpitu, když první tři na pódiu vypadali vyčerpaní, jako by stavební dělníci kopali příkopy celý den. Dnes tomu tak není, závodníci vůbec nevykazují známky únavy nebo vyčerpání a při zkouškách dokážou snadno najet vzdálenosti dvou nebo tří závodů za jeden den.

Toto Wolff: Páteční trénink musí zůstat

Daniel Ricciardo: Co se děje s Gaslym?