DAKAR: SAINZ potřetí, BRABEC nejrychlejší mezi motocyklisty, MARČIČ na konci 8. ve své třídě

Je to na konci zkušený Španěl udržel si dobrou šestiminutovou výhodu Nasser Al-Attiyah, který s chybou navigace více či méně promarnil své šance na výhru před dvěma dny. "Jsem velmi šťastný," můžu konec Dakaru řekl Sainz: „Za tímto úspěchem stojí obrovské úsilí, hodně tréninku a týmové práce. Šel jsem do Dakaru s myšlenkou společného vítězství a nakonec jsme uspěli. “

Nakonec si udržel druhé místo Katar v Toyota Hilux, který byl trochu zklamaný, ale je si vědom toho, že před dvěma dny ztratil vítězství na zkrácené scéně: "Navigace byla v některých částech opravdu obtížná, nakonec se také rozhodlo o vítězi rally." Gratuluji Carlosovi. “ Nakonec získal třetí místo Pan. Dakar, Stephane Peterhansela čtvrtý místní matador Yazeed Al-Rajhi. Fernando Alonso byl nejlepší nováček a celkově přistál 13..

Motocyklisté: Honda svrhne KTM, Marčič skončil 50. a 8. v kategorii Original by Motul

Ricky Brabec je prvním Američanem mezi motocyklisty, který celkově vyhrál Dakar.

Ricky Brabeck s Hondo stanovil nový milník, když byl prvním Američanem, který vyhrál Dakar mezi motocyklisty. Dnešní etapu, která musela být zkrácena kvůli práci na potrubí, vyhrál Čilenec Ignacio Cornejo„Brabecké celkové vítězství nebylo zpochybněno ani na vteřinu, protože skončil druhý a výhoda skončila Pablom Quintanillo zvýšil na 16 minut a 26 sekund. Nakonec Američan řekl: "Nakonec nás všechny kousky v mozaice shodovaly." Pro mě je to pátý Dakar a stěží druhý, kterého se mi podařilo dokončit. Jsem opravdu šťastný za všechny své spoluhráče. ““ Loňský vítěz Toby Price vyhrál třetí místo a dnešní vítěz Cornejo skončil na čtvrtém místě.

Simon Marčič skončil Dakar celkově na 50. místě a 8. v kategorii Original by Motul.

S letošním Dakarem se velmi dobře vyrovnal Simon Marcic, který nakonec skončil celkově na 50. místě a dosáhl kariérního úspěchu v 10. etapě, když ve třídě dokončil 23. a XNUMX. místo Původní autor: Motul.

Nákladní automobily: Karginov a Kamaz třídy pro sebe

Mezi kamiony bylo téměř vše rozhodnuto před poslední etapou, která byla věnována svrchovanému vítězi. Andrey Karginov z týmu Kamaz-Mistryně. Tato kategorie byla označena konkurenty a týmy za bývalou železnou oponou, protože další Rus získal druhé místo, Anton Shibalov s Kamazem, třetí byla běloruská posádka Siarhei Vijazovic (MAZ), získal čtvrté místo Dimitrij Sotnikov (Kamaz) pátý je Čech Martin Macík s Praha.