Kevin SCHWANTZ: RINS a Suzuki mohou letos vyhrát šampionát

Legenda Suzuki Kevin Schwantz věří, že Suzuki může v sezóně MotoGP 2020 udělat velký hod.

Byla to minulá sezóna MotoGP Alex Rins se Suzuki vyhrál dvakrát a téměř postrádal celkové třetí místo se šesti body za soupeřem z Yamaha, Maverick Vinales. Byl také v předsezónním testování Ledviny v letošním roce trvale rychle a pravidelně se umístil v prvních čtyřech.

Řidič Suzuki zůstává opatrný ohledně svých šancí učinit krok vpřed v sezoně 2020/21 - vývoj je kvůli koronové krizi zmrazen. "Těžko říci, jak to bude, protože jsme v Malajsii a Kataru doposud měli pouze dva testy," řekl. představil svůj názor ve dvojím rozhovoru s Kevin Schwantz na oficiálních stránkách MotoGP.com.

"Z mého pohledu az pohledu týmu byl motor, který jsme testovali, na obou tratích dobrý, ale stále nemáme žádné informace o ostatních závodních tratích." První dojmy byly rozhodně dobré. A myslím si, že tento motor, považovaný za celý balíček, může být letos pozitivním příběhem, “ on přidává Ledviny.

Alex Rins (Suzuki Ecstar) patřil k nejrychlejším v předsezónním testování.

Oproti minulé sezóně Opláchněte podařilo se zlepšit o tři až čtyři desetiny sekundy za kolo: "A Kevin určitě ví, jak těžké je toho dosáhnout." Suzuki odvedl opravdu dobrou práci v domněnce. “

Toto je názor mistra světa 1993, Kevin Schwantz: "Vývoj zcela závisí na komunikaci mezi Alexem, jeho hlavním technikem a japonskými inženýry." Nakonec v Japonsku musí stavět na tom, co jim řekne závodník. Suzuki v loňském roce dokázala, že může bojovat o vrchol. S ještě větší důvěrou v tým a na kolo si myslím, že Alex má šanci vyhrát každý závod. “ Sezóna je samozřejmě dlouhá a hodně se může stát vždy.

Proto Schwantz Rins a tým Suzuki radí: "Musíte se vyhýbat chybám a udržovat střízlivou hlavu každý závodní víkend." Musíte si uvědomit, že pokud nemáte to, co je potřeba k vítězství, je stále nesmírně důležité získat co nejvíce bodů. “