FORMULA 2: Domácí nedělní vítězství pro TICKTUM

Daniel Ticktum zvítězil v turbulentním sprintu Formule 2 v Silverstone. Na pódiu jsou také Christian Lundgaard (ART) a Louis Deletraz (Charouz).

Daniel Ticktum (DAMS) je ve Velké Británii v neděli Silverstone vyhrál závody sprintu a tak dosáhl svého prvního vítězství ve Formule 2. Brit byl suverénní na prvním místě v 21-kolo závodě většinu času, ale nakonec by byl téměř překvapen Christian Lundgaard (ART), která po výměně pneumatik jezdila mnohem rychleji. Třetí místo bylo ve Švýcarsku Louis Deletraz (Charouz).

Za Mick Schumacher čtvrtý závodní víkend sezóny 2020 skončil zklamáním. Syn Michael Schumacher byl šestý a tak v bodech. Ale potom ho vzali z jeho tým Prema zavolal do boxů, aby vyměnil pneumatiky během fáze bezpečného automobilu. Problém byl, protože to udělali až poté druhé kolo za bezpečnostní auto.

Proto Schumacher klesl na 13. místo a později nebyl schopen výrazně zlepšit své hodnocení. Po chybě v posledním kole dokončil závod na 14. místě, během prvního ze dvou závodních víkendů v Silverstonu vzal jen sebrané dva body.

Bojuje o vítězství Lístek se ujal vedení z první výchozí pozice a poté Lundgaard za pár otočení od pátého se otočil na druhé místo. Dane si toto pořadí udržel až do 13. kola, než ho předjel callum ilott (Virtuosové).

Brit měl spěch, protože byl po srážce s Yuki Tsunodo (Carlin) dostal v prvním kole 5 sekundový trest. O dva kola později už na tom nezáleželo. Ilott otočil se v klubové zatáčce, motor jeho závodního automobilu se vypnul a závod pro něj skončil.

Pak přišel na trať bezpečnostní auto, což mnozí využili k zastavení v boxech. Byli mezi prvními, kteří reagovali na ART a na Lundgaardovo závodní auto tvrdé pneumatiky nahrazeny středními. Na úkor tohoto je členem Potomků Renault prohrál tři měsíce, které znovu získal po posledních třech kolech závodu po restartu - a nakonec zmeškal vítězství jen o 0,3 sekundy.

při Premi oni také následovali stejnou strategii, oba u Schumacher stejně jako na Robert Schwarzman, ale o jedno kolo později poté, co se řidiči za bezpečnostním vozem již přiblížili. Kromě skutečnosti, že taktika nefungovala, měl Prem také problémy s připoutáním pravé zadní kolo na závodním autě Schwarzman.

Zařadili se za první tři Jehan Daruvala (Carlin), vítěz hlavního závodu Nikita mazepin (Hitech), Felipe Drugovič, Nobuharu Matsushita (oba MP Motorsport) a Jack Aitken. Vede po osmi závodech Schwarzman, který má 81 bodů dopředu K Ilotům (73) v Lundgaard (69). Schumacher, který před víkendem skončil na čtvrtém místě v Silverstonu, klesl celkově na deváté místo po dvou méně úspěšných závodech se 41 body.

TOTO WOLFF: LIVERPOOL se nezeptá KLOPP, DAIMLER se mě nezeptá