SAKHIR GP, závod: První vítězství SERGIA PEREZA v katastrofě MERCEDES

Sergio Perez je překvapivým vítězem závodu VN Skahir v Bahrajnu, druhé místo obsadil Esteban Ocon a třetí druhé závodník Racing Point Lance Stroll. Katastrofální výkon Mercedesu na zastávce v boxech. Leclerc v prvním kole vyřadil Verstappn.

Sergio Pérez je překvapivým vítězem závodu VN Sakhir. Katastrofální dvojitá zastávka Mercedes umožnilo mu to získat první vítězství v kariéře. Na schodech mu dělali společnost Stephen Ocon in Lance Procházka.

Bottas chytil velmi špatný začátek, Russell rychle ho předjel a už po několika otočkách, první vzrušující okamžik, kdy on Charles Leclerc velmi optimistické ve čtvrté zatáčce doslova vystřelilo Lenost, který se točil. Max Verstappen chtěl se této srážce vyhnout, ale neudržel se v písku a dopadl do ochranného plotu, takže dnešní závod dokončil velmi rychle.

Konec byl také pro Leclerc. Perez byl poslední, kdo měnil kola. Po fázi safety caru se závod v sedmém kole opět uvolnil. Russell zůstal na vrcholu, Bottas nicméně se ocitl pod tlakem Sainze.

Esteban Ocon obsadil v této sezóně druhé místo s druhým místem.

Russell mezitím suverénně řídil průběh závodu Perez začal od začátku skutečný lov. Už v jedenáctém kole byl desátý, když předjel Vettel. Města 3 na 11 byli skutečným vlakem DRS s minimálními rozdíly. Nahoře je však rozdíl mezi Russell in Bottas kyvadla z kruhu do kruhu.

V 26. kolo začaly však první zastávky závodníků, kteří byli na měkké směsi pneumatik: Kvjat, Gasly, Sainz in Ricciardo šli do prostřední směsi. Nahoře jsou oba závodníci Mercedes klidně křižovala po stezce a bylo to až ve 45. kole Russell se zastavil, což bylo velmi rychlé. Když se vrátil na trať, následoval krátký šok, protože motor neměl žádný výkon, ale to bylo napraveno jiným nastavením.

Lance Stroll zakončil skvělý úspěch Racing Point třetím místem.

Bottas zůstal venku a zkusil to s několika rychlými koly překrojit. Podruhé se také zastavil Perez a dát na tvrdou směs, stejně jako Bottas, který střídání zapnul v 49. kole. Když se vrátil na trať, byl pro Russell zaostal o osm sekund. Pak je tu porucha Latifia v 54. kole se postaral o fázi virtuálního bezpečnostního vozu. Někteří závodníci to využili k zastavení, mimo jiné Čarodějnice, Sainz in Ricciardo. Z toho měli prospěch Ocon, projděte se in Perez, kteří se ocitli na pozicích 3, 4 a 5. Tato objednávka již neměla delší platnost Perez nejprve předjel spoluhráče Procházka, a pak znovu Ozón a ocitl se na třetím místě. Pro další fázi je v 61. kole VSC postaráno nováčkem Jack Aitken, který ztratil kontrolu nad vozem a zatočil a zničil přední křídla.

Po několika zatáčkách jsme byli svědky prvního vzrušujícího okamžiku, kdy se příliš optimistický Leclerc srazil s Pérezem a stáhl nevinného Maxe Verstappna ze závodu.

Mercedes využil příležitosti k dvojitému zastavení Russell in Bottas. Mladý Brit byl vyřazen za 5,3 sekundy a Bottas zažil skutečnou noční můru, když odjel až poté 27,4 sekund a klesl na páté místo zpět. Ale to byl jen začátek katastrofického rozpaků pro tým, který obvykle nedělá chyby a je na pokraji dokonalosti. O několik sekund později ji následovala Russell jen strašná zpráva. Tým vyměnil pneumatiky a junior Mercedes byl na silnici se špatnými pneumatikami (Bottas). PROTI 63. kolo musel znovu zastavit a klesnout zpět na páté místo Bottas.

Mechanici Mercedesu a celý tým v boxech dnes spadli na celou řadu. Už dlouho jsme neviděli takové rozpaky. Zmatek, který vládl, byl nepochopitelný a nehodný mistrů světa.

Při restartu v 68. kole byli na vrcholu Perez, Ocone in Procházka. Byli za nimi Bottas in Russell, druhý na střední směsi. Je to kolo později Russell předjel Bottase, v 72. kole prošel kolem Procházka, jen kolo a pak kolem Ozón. Pro mladého Brita byla vytvořena volná cesta k útoku na vůdce Lenost, což bylo tři sekundy před ním. Russell začal omezovat nevyřízené položky, ale pak další hrozné překvapení - prázdná pneumatika a čtvrté zastavení, na které odhodil zpět 14. místo.

Konečně: Sergio Perez se svým prvním vítězstvím v kariéře Formule 1.

Se vztekem a nožem mezi zuby Russell vydal se zachránit, co by se dalo zachránit, a to jsou první body jeho kariéry. Závod nakonec vyhrál Sergio Pérez, druhé místo pro Esteban Ocon a třetí pro Lance Stroll. Byl čtvrtý Carlos Sainz, páté Daniel Ricciardo, šesté Alex Albon, byl sedmý Daniil Kvjat a teprve osmý Valtteri Bottas. Hned za ním najdeme největší osmoljenca závodu George Russell, ale je jeho dotyčné osmé místo kvůli použití nesprávných pneumatik, za které jsem mohl - jako „dezert“ pro tento hrozný večer - dostat 5 sekund přirážka. S posledním bodem byl desátý Lando Norris.

Je pravda, že fotka říká více než tisíc slov.

Vzhledem k dnešnímu vynikajícímu výsledku je Závodní bod po zklamání v předchozím závodě udělal velký krok nahoru třetí místo v mistrovství designu. A možná je Sergio Pérez s dnešní show konečně otevřel oči velikánům Red Bullato je naléhání na Albon Ztráta času.

STEINER o hrubých akcích MAZEPINU včera ve F2: Před námi je dost práce