GP RUSKO, FP1: První školení v Soči BOTTAS a Mercedesu

Valtteri Bottas vyhrál první volný trénink Velké ceny Ruska v Soči a Lewis Hamilton druhým místem potvrdil sílu Mercedesu na této trati. Třetí byl Max Verstappen.

První volný trénink je za námi GP Ruska v Soči, která probíhala za slunečného počasí, závodníky mírně rušil jen silnější vítr. Dalo by se říci, že školení patřilo podle očekávání Mercedes, což je zde skvělé. Ještě více Mr. Soči Valtteri Bottas, k němuž ruské závodiště velmi leží.

Fin byl i tentokrát velmi rychlý a nakonec přistál před oběma hlavními kandidáty na letošní titul Lewis Hamilton in Max Verstappn. Mezi první desítkou najdeme co barevná společnost závodníci různých týmů, ale v očích bude velká mezera za prvními třemi. Například Alonsoo na desátém místě zaostává 1,8 sekund.

Lewis Hamilton zaostal za svým týmovým kolegou o dobré dvě desetiny sekundy.

Výsledek

Bottas potřeboval pro své nejrychlejší kolo 1: 34,427 minut. Jeho spoluhráč Hamilton ale byl za ním dobré dvě desetiny sekundy. Třetí Verstappen je s jeho Red Bullom za Britem několik setin sekundy. Všichni tři - stejně jako ostatní závodníci - dosáhli svého času měkké směsi guma.

V těsném závěsu za Hamiltonem ale Max Verstappen přistál na třetím místě.

Charles Leclerc, který odstartuje nedělní závod od začátku kvůli změně motoru, zaostal na čtvrtém, pátém místě o necelou sekundu (0,7) Čarodějnice a šestý Plynule zaostali už o 1,3 sekundy a oba závodníky dělilo jen pár tisícin sekundy. S pár tisícinami navíc jsme na sedmém místě Sainz ve Ferrari. Osmý Norris byl jeden a půl sekundy za McLarnem, devátým Perez ale o dvě desetiny víc. První desítku zaokrouhluje veterán Alonso.

Od jedenácté místo dále, závodníci byli klasifikováni takto: Esteba Ocona (AlpineF1), Lance Procházka (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa romeo), Daniel Ricciardo (McLaren), Kimi Räikkönen (Alfa romeo), Yuki tsunoda (AlphaTauri), George Russell (Williams), Nicholas latifi (Williams), Nikita mazepin (Haas) v Mick Schumacher (Haas).

Pro Nikitu Mazepina, závodníka Haasu, byl první trénink něčím výjimečný, protože to bylo jeho první vystoupení před domácím publikem v autě formule 1.

Technika

Jak bylo řečeno, jsou na Ferrari v závodním autě Charles Leclerc vyměňte celou pohonnou jednotku. Na prvním tréninku ale nešlo vše hladce, protože si stěžoval na zvláštní pocit. Pri Red Bullu nicméně možná výměna motoru Verstappen stále v rozhovoru. Holanďan si také stěžoval na problémy svého motoru, protože došlo ke zpoždění akcelerace.

Trénink byl umístěn na 30 sekund do fáze virtuálního safety caru, aby vypadlá část vozu mohla být vyjmuta z dráhy.

Incidenty

Školení proběhlo hladce žádné incidenty. Někteří závodníci to zkusili zpevněné výletní zóny. Jediná pozoruhodná událost byla 30sekundová fáze virtuálního safety caruprotože museli odstranit malou část auta z koleje.

Alain ZDARMA: Změny pravidel pro rok 2022 nejsou dostatečně RADICKÉ