Christian HORNER o letošním F1 DRAMA: Lepší než HOLLYWOOD

Christian Horner je stále nadšený z finále sezóny v Abu Dhabi. Lepší scénář k filmu podle něj nemohl napsat ani Hollywood.

Dokáže Formule 1 porazit hollywoodské scenáristy? Christian Horner určitě tomu věří. Šéf týmu Red Bull je stále nadšený z finále sezóny v Abu Dhabi a nevěří, že by hollywoodští filmaři mohli finále zinscenovat lépe. Max Verstappen vyhrál titul ve formuli 1 po předjetí pár zatáček před koncem Lewis Hamilton.

Pamatuj, byl před tím Hamilton vypadá jako spolehlivý vítěz a tedy osminásobný mistr světa, ale je to řidič Williams, která jinak používá motory Mercedes, Nicholas latifi narazil do bezpečnostního plotu. Na trať vjel safety car, ale vítězí Lewis Hamilton stále to nevypadalo ohroženě, jako to bylo mezi ním a Verstappen, který byl na druhém místě, více za okruhem zaostávajících závodníků ředitelem závodu Michael Masi nejprve se nechtěl pustit, ale později si to stejně rozmyslel. Všechno ostatní je nyní historie.

Christian Horner, který bude i nadále prvním mužem týmu Red Bull, je nadšený z dramatu, které nabízí letošní sezóna formule 1.

Již celá sezóna přinesla spoustu dramat. Viděli jsme velkolepé předjíždění, nehody, změny ve vedení šampionátu, v Silverstone in Monza dva protagonisté titulu se do sebe zapletli, v Brazílie in Saudská arábie dva urputné duely byly na hranici povolení. To vše také přitahuje fanoušky. Pouze c Austin na US GP za celý závodní víkend jich bylo víc než víc 400 tisíc.

"Myslím, že je to 47 let, co se oba jezdci v posledním závodě sezóny shodovali v bodech." varuje Homer. „Nevěřím, že by filmaři v Hollywoodu dokázali dát dohromady příběh, jako jsme letos zažili v F1. V důsledku toho popularita Formule 1 výrazně vzrostla. I to je jeden z důvodů, proč šéf týmu Red Bull považuje finále sezóny za největší sportovní událost roku.

"Je úžasné, kolik nových fanoušků jsme letos v F1 získali," řekl o rostoucím zájmu o F1 Horner, který v poslední době prodloužil smlouvu s Red Bullom. Šéf týmu Ferrari, Mattia Binotto, chválili také majitelé Formule 1, koncern Liberty Medium za závazek, který velkou měrou přispěl k růstu soutěže na organizační i mediální úrovni.