VETTEL o závodě Formule 1 v NĚMECKU: "Vláda nedá 30 milionů dolarů"

Závod GP Německa měl své stálé místo v kalendáři Formule 1 až do roku 2019. Jinak se na Nürburgringu závodilo i v sezóně 2020, protože závody mimo Evropu byly kvůli koronaviru zrušeny. Zdá se, že v tomto závodě něco zůstane, což je pro Sebastiana Vettla škoda.

Formule 1 a Německo ti dva jsou ve skutečnosti nerozlučně spjati. Mercedes vyhrál designový titul v posledních osmi letech, Michael Schumacher spolu s Lewisem Hamiltonem je rekordmanem se sedmi mistrovskými tituly, Sebastian Vettel jako čtyřnásobný mistr světa stále závodí a letos se k němu přidal Mick Schumacher, syn Michaela. Německý příspěvek byl (byl) velký.

Problém Německa je aktuálně v tom organizace Závody formule 1 příliš drahé. Pokud chcete hostit nejrychlejší cirkus na světě, musíte mít většinové vlastníky Liberty Medium potrestat několik desítek milionů poplatky v dolarech. Proto pořádání závodu není ziskový a záleží na sponzorech, i když ani ti nevyplňují každou mezeru. Čarodějnice je v konverzaci pro Frankfurter Allgemeine Zeitung Řekl, že neočekává, že by se německý závod v blízké budoucnosti vrátil do kalendáře Formule 1.Nebude těch 30 milionů dolarů od vlády, jak je v některých zemích běžné. Politici vidí důležitější věci. Dotace se mi v tuto chvíli zdá nepředstavitelná."

Formule 1 naposledy navštívila Německo v sezóně 2020 (Nürburgring) kvůli zrušení závodů mimo Evropu, které způsobila pandemie koronaviru - Foto: HB Press

Na druhou stranu Liberty Medium nemusí to být tak naléhavé Německoabych naplnil můj stále se rozšiřující kalendář, jak roste popularita stále více zemí je připraveno snížit hluboko v kapsehostit královskou třídu motorsportu. Patří sem Katar, která však bude od roku 2023 hostit Formuli 1 minimálně deset let Saudská arábie, který se letos připojil do kalendáře, Vietnam, která pravděpodobně v nejbližší době uskuteční svůj opakovaně zrušený premiérový závod a nakonec je stále zde Jižní Afrika. Vlády uvedených zemí jsou proto ochotny závod financovat Německo nemá žádné možnosti.