ALONSO nastavuje HAMILTONOVU zrcátko: "Teď vidíš, že je to závodní auto"

Skutečnost, že Lewis Hamilton už nemůže bojovat o vítězství, podle Fernanda Alonsa ukazuje to, co on sám léta tvrdí: Ve formuli 1 jste zcela závislí na svém vybavení. Proto Španěl svému bývalému rivalovi říká: "Vítejte v mém světě."

Lewis Hamilton, který v posledních osmi letech lámal rekordy, nemůže letos bojovat o vítězství, a tak mu Fernando Alonso nastavuje zrcadlo - Foto: HB Press

Hamilton byl s Mercedes v posledních osmi letech mimořádně úspěšný. let 2013 je Brit z McLaren přepnul na Mercedes a v roce 2014 se to ukázalo jako skvělý krok. britský je mezi lety 2014 v 2021 vyhrál sest ze sedmi mistrovských titulů, zatímco jeho tým v průběhu let vyhrál osm po sobě jdoucí designové tituly.

Letos ano Mercedes horší závodní auto a Hamilton již není konkurenceschopná. “Letos vidíme, že závodník Formule 1 je velmi důležitý, ale ne zásadní. Lewis jezdí stejně dobře jako v posledních osmi letech. Dominoval tomuto sportu a překonal všechny rekordy a získal přes sto pole position. A teď jede mega kruh - jak sám řekl v Austrálii nebo jinde - a je o sekundu pozadu. Takže ano, vítejte v mém světě,„byl Alonso v rozhovoru pro BBC ve sportu jasno. Podle něj Španěl není to výtka Hamilton, ale chce upozornit na problém ve formuli 1.

Fernando Alonso ve skutečnosti, že Lewis Hamilton letos nemůže bojovat o vítězství, svému rivalovi říká: „Teď vidíte, že je to závodní auto. Vítej v mém světě. " - Foto: HB Press

"To je Formule 1. Z hlediska čísel to není férový sport. Stalo se mi to, když jsem vyhrál dva mistrovské tituly. Porazil jsem Michaela Schumachera, ale moje auto bylo v té době spolehlivější a výkonnější, takže se takovým balíkem chlubit nemůžete, protože na krytech se vždy objeví závodník. A stejné je to s Lewisem. Vyhrát více než 100 pole position ve formuli 1 je nepředstavitelné. Musíte mít nejlepší závodní auto a pakty na mnoho, mnoho let," tak Spát.

Lewis Hamilton je letos pod větším tlakem ze strany nového týmového kolegu George Russella, ačkoli Alonso tvrdí, že starší Brit je lepší závodník než jeho mladší krajan - Foto: HB Press

Ale Alonso neútočí na svého bývalého spoluhráče při McLarn. "Zaslouží si vše, čeho v minulosti dosáhl, ale tento rok je dobrou připomínkou toho, že ve všech těchto rekordech a číslech je velká část toho, co máte ve svých rukou jako balíček v závodním autě." Lewis Hamilton je v Mercedes pod větším tlakem spoluhráče George Russell, který se k týmu připojil v letošní sezóně. Alonso není překvapen, že se mladému Britovi v novém týmu daří, ale stále to vidí Hamilton jako lepší závodník. “Když se věci zkomplikují nebo nastanou těžké situace, Lewis bude mít stále více zkušeností a možná i více talentu."

ASTON MARTIN se objevil v Barceloně s kopií RED BULLA RB18

Pierre GASLY: Závod v BARCELONĚ bude klíčový v boji o dominanci ve STŘEDU pořadí