in ,

Max Verstappen 2019: Dokonalé ticho kritiků

Max Verstappen se v této sezóně představil jako úplný závodník Formule 1. K velké radosti svého zaměstnavatele Red Bulla, mladý Holanďan, jako třetí závodník šampionátu, odjel téměř dokonalou sezónu.

Max Verstappen je letos hodně naděje, nebo spíše poslední naděje Formule 1. Alespoň pokud jde o boj o titul, jako je mladý Holanďan Red Bullom první pronásledovatel Lewis Hamilton in Valtteria Bottas, závodníci Mercedes. A to i přesto, že ano Ukončete 2019 ve většině závodů pouze třetí nejlepší závodní auto v terénu. A bývalý rebel 1 vzorec, který se staral o negativní perkuse impulzivním a částečně agresivním způsobem závodění, se uklidnil. Už není známým rebelem a místo kritiky nyní dostává jen chválu a uznání za to, že je jedním z nejlepších závodníků v oboru.

Max se stal výjimečným závodníkem s potenciálem budoucího šampiona

"No jo, když jsme ho do 16 let vložili do závodního auta, museli jsme čelit nejdivočejším komentářům,"On si pamatuje Helmut Marko, sportovní šéf Red Bulla, což potvrzuje: "Vyzrálo to jeho čas." Verstappen byl v té době na okraji Red Bulla v Formule 1 přivedeno zrychleným postupem. Jeho první test byl přesně rok před jeho prvním vystoupením v závodě 1 vzorec. nicméně Red Bull nechtěl čekat, protože 16letý Verstappen měl neuvěřitelný potenciál. Pochopitelně došlo k obavám, že ho červení býci ve směru ztratí Mercedesali Ferrari, který také poznal svůj výjimečný talent.

Jeho letošní vítězství již nejsou náhoda, jsou výsledkem výjimečného talentu a dobrého závodníka

"Vždy měl rychlost,Přidal Marko. A to může být takovou rychlostí Verstappen v mladém věku znovu a znovu zářil. Nezapomenutelné je jeho první vítězství Formule 1, kterého dosáhl v premiérovém závodě o Red Bull v Barcelona. Ale jeho přebytky byly často doprovázeny chybami. Chyby, kterým lze zabránit pouhým opatrností. Chyby se táhly dál a mnoho z nich kritizovalo větrný verstappn dlouhou dobu. V roce 2016 a 2017 se Verstappen postaral o pozornost zejména nadměrnou agresivitou na trati.

Leto 2018 nicméně, to začalo ještě horší s mnoha srážkami, včetně s teammate v závodě v Baku. Brzy poté, v Monako následuje srážka s ochranným plotem (ve třetím volném tréninku), proto Verstappen ztratil šanci dobře se kvalifikovat - pozice pólu byla také ve hře. To vyhrál jeho spoluhráč Daniel Ricciardo, který byl také první, kdo v neděli překročil cílovou čáru. Verstappen musel však závod zahájit z pozadí a spokojit se pouze s devátým místem.

Za Maxem Verstappnem se v poslední době objevila férová jiskra

Monako 2018 bylo pro Verstappen zlom, protože od té doby se počet jeho chyb prudce snížil. „Od Monaka už není stejný závodník,“Například menu Jacques Villeneuve, který byl dříve jednou z největších kritik mladého Holanďana. „Jeho štěstí spočívá ve skutečnosti, že měl Red Bull a Helmut Mark, který ho chránil a dal mu čas dorůst. Protože vyrůstat ve velkém týmu není normální,Přidal Villeneuve, pro který Verstappen letos závod jako mistr světa. „Tým mu to však umožnil a díky tomu byl tak silný. Nyní je velmi zralý a ví, jak závodit rychle a kdy je třeba být agresivní. Také ví, kdy získat body, pokud nemůžete bojovat úplně na vrcholu."

"Pro závod a celý závodní víkend potřebujete určitou vyspělost, jak se k němu dostat,„Také říká Marko. "Od loňského závodu ve Francii si vede velmi dobře. Žádné další chyby, máme velkou kvótu k dosažení cíle. V celém týmu je skutečné nadšení a radost."

Jeho největší kritik Jacques Villeneuve nachází jen slova chvály

Mezitím v této sezóně Verstappen ve skutečnosti se může pochlubit téměř dokonalou rozvahou. Pouze jedno nebezpečné vydání v Monako, jedna srážka při výcviku v roce XNUMX Rakousko a několik otočení kolem a vypnutí. Mnohem důležitější je skutečnost, že nedokončil žádný závod mimo prvních pět let, až letos přestane. Tento rok ani jeden závodí tak neustále Lewis Hamilton Ne, protože je Brit Hockenheim řídil závod k zapomnění.

Verstappen je v posledním závodě na Hungaroring znovu dokázal svou zralost. V závěrečné fázi závodu už byl na velmi opotřebovaných pneumatikách as nimi neměl šanci se bránit Lewis Hamilton. Zatímco by to bylo Verstappen z minulosti s největší pravděpodobností použil brutální obranný manévr s nejistým výsledkem tohoto souboje, dnešní Verstappen zůstal klidný a přinesl domů další město. Vrcholem jeho zralosti však byl komentář v rádiu, když mimo jiné klidně řekl, že dnes zaznamenal dobré body. „Ztráta závodu tři kola před koncem je rozhodně frustrující, ale Max pochopil větší obrázek. Měl zralost, aby okamžitě pochopil, jak skript vypadá. Letos opravdu vyrostl,„Chválí svého závodníka Christian Horner, šéf týmu Red Bull.

Maxova zralost a obezřetnost v závodě o Maďarskou Grand Prix

Z závodního hlediska je letošní sezóna určena Max Verstappna bezpochyby to nejlepší. Být schopen zasáhnout do boje o titul šampiona je téměř neuvěřitelné, ale třetí místo si mohl udržet i díky dobrému motoru Honda. Druhé místo také není tak daleko, protože pro Bottas on je jen sedm bodů za, a mezi týmy červený býk za Ferrari, což je druhé, je o 44 bodů pozadu. Chytlavá výhoda, ale hodně bude záležet na tom, kolik bodů bude spolupracovník přispívat.