Mladý muž z Mariboru za volantem závodního vozu McLarn

Kevin Siggy Rebernak, 21-letý z Mariboru, vyhrál virtuální závodní sérii McLarn Shadow Project.

Kevin Siggy Rebernak, 21 let, doma z Mariboru, který jinak studuje Amsterdamu, je ve finále soutěže, která se konala v sídle McLarenu v Anglii Probíhá, porazil zbývajících pět finalistů a se ziskem zajistil práci na simulačním týmu McLarn příští rok.

Mezi finalisty byl také 33letý paraplegik Jan Saathof, který soutěžil na zakázkovém simulátoru.

Finalisté soutěžili v šesti závodních výzvách - čtyři v simulátoru a dvě ve skutečnosti McLarn 570S GT4 na závodišti v Dunsfold. Kevin vynikal jak na simulátoru, tak na trati - instruktoři ocenili jeho styl jízdy, zvláště ohromený tím, že Ribeye v každém kole se podařilo dále zlepšit čas.

Je to po úspěchu Rodák z Mariboru řekl: "Jsem nadšený, že jsem vyhrál Grand Final McLaren Shadow Project." Soutěžím v simulátoru od svých třinácti let, ale nikdy jsem nesnil, že se k tomu dostanu. Celý týden byl zážitek, na který nikdy nezapomenu. Doufám, že toto vítězství bude odrazovým můstkem pro mou další kariéru ve sportu. Nemůžu se dočkat, až budu příští sezónu pracovat s McLarnem. “

Zack Brown, první muž závodní práce McLarna, vidí simulace jako hlavní příspěvek výsledek týmu v F1, ale zároveň věří, že sportovci budou brzy na vrcholu skutečné závodní série: „Přenos dovedností a znalostí, které konkurenti používají ve virtuálních závodech do skutečného auta, je podstatou této soutěže. Ve společnosti McLarn věříme, že sport je úrodná půda, kterou je třeba chránit a dodržovat, protože je to nástupce konkurentů, kteří jednoho dne budou moci sedět za volantem skutečného automobilu.. "

FERRARI: CHARLES LECLERC do roku 2024 v MARANELL

VALENTINO ROSSI a LEWIS HAMILTON: Dva výstřely ONBOARD z VALENCIE