Nekonečně složitá záležitost: FORMULA 1 a ŽENY

Je to už dlouho, co naposledy stála žena na startovní čáře závodu Formule 1. Stručná historie.

Mladá Sophia Flörschová bojuje o více rovnost v motoristickém sportu. Pro rovné příležitosti mezi muži a ženami. „Myslím, že žena může být stejně rychlá jako muž. K tomu však potřebujeme stejné vzdělání. Proto je velmi důležité, aby existovaly společnosti, které vidí ženský potenciál a nabízejí jim rovné vzdělávací příležitosti. Existuje mnoho žen, které by měly potenciál. Naléhavě však potřebujeme rovné příležitosti,"Tak mladý Němec.

Sophia Flörsch v současné době bojuje za rovnost a rovné příležitosti v motoristickém sportu mezi muži a ženami.

Jamie Chadwick je v té době členem týmu Williams, kde provádí úkoly v simulátoru. Navíc to bude britský obhájil titul této sezóny Řada W. V této sérii vzorce pro ženy letos také získají body za super licenci. Jamie soudě podle médií, je to také ve hře, jak je to možné kandidát na Ferrari Academy of Racers. Matyáš Binotto, šéf týmu Ferrari, konečně vysvětlil, že se musí navzájem podporovat ženské závodnice. "Jsou lidé, kteří si myslí: „Dobře, jste pro ženu dobří, ale nemusíte to dělat až na vrchol.“ Beru to jako motivaci. Opravdu věřím, že je to možné, a pokud ne, tak někde venku je žena, která je to rozhodně schopná,Řekla mladá žena Chadwicková.

Jamie Chadwick, závodnice vývojového týmu Williams, má také mnoho společného s přestěhováním do Ferrari Racing Academy, kde by byla vůbec první ženskou členkou.

Ve skutečnosti to již prošlo hodně časukdy bylo naposledy začátek závodu Formule 1 nech to stát žena. Zde je stručný přehled spravedlivějšího sexu, který byl testován v roce XNUMX královská třída motoristického sportu.

MARIA TERESA DE FHILIPPIS

Byla skutečná revoluční, první žena, který vstoupil doména mužů. Roky 1958 je v Formule 1 vstoupil do závodu v Monako, ale je v kvalifikaci s jeho Maserati 250F zmeškal závod o pět sekund. V závodě v Belgie je italština od počátečního bodu 19 postupoval do desáté místo. Navíc závodila dál Portugalsko a v Itálie, ale kvůli technickým problémům neviděla cíl.

Maria Teresa de Filippis, určitě revolucionářka a průkopnice ženského pohlaví v mužské doméně Formule 1.

Legendární je její zabránil startu na závod v Francie. Nepředstavitelné dnes. Pořadatel závodu pro GP Francie prostě to nenechal začít. „Pořadatel mi řekl, že jedinou přilbou, kterou má žena nosit, je ta u kadeřníka,„Jednou řekla de Filippisova. Zbytek jejích tří vystoupení v Maserati, protože roky 1959 v Monako s vypůjčeným Porsche Formule 2 nekvalifikoval se do závodu. Posadila se 21. místo, a její nejrychlejší čas v posledním kole byl vymazán. Pak to trvalo 15 let starýto v Formule 1 žena se znovu objevila.

LELLA LOMBARDI

Byla nejúspěšnější žena ve Formuli 1. Debutovala roky 1974, ale nejprve "klesl„O kvalifikaci. V letech 1975 in 1976 je v závodních autech Pochod, Williams in RAM jeli spolu 12 závodů. A jako jediná žena také získal některé tak daleko stojí za to. V chaotickém závodě v Španělsko let 1975, který byl předčasně ukončen, zvítězil šesté místo s tím půl mistrovského bodu.

Lella Lombardi, jediná žena, která získala body (nebo spíše půl bodu) mistrovství ve Formule 1.

Smutná skutečnost: Závod pro Velká cena Rakouskajíst 15. srpna 1976, byla její poslední závod a zároveň dodnes poslední závod, kterého se zúčastnila žena. Pouze tři ženy byli blízko. Což také znamená, že to neudělali.

DESIRE WILSON

Což je s ní často zapomíná zmínit je to, že jde o závodní auto 1 vzorec vyhrál závod. Jihoafričan a to 7. dubna 1980 v závodním autě Vlk-Ford na závod v Značky Hatchu slavil vítězství a to panovník: od začátku do konce! Její pryskyřice jinak však závodila v závodním autě 1 vzorecale šlo to "le"Pro Britské mistrovství formule 1. O tři měsíce později byla přihlášena do závodu Světový pohár, ale jde o závodní auto Williams-Cosworth zůstal v kvalifikaci.

Touha Wilson dokonce vyhrála závod Formule 1, ale bohužel to byl pouze britský šampionát Formule 1, který nebyl považován za bod mistrovství světa.

DIVINA GALICA

britský je v úctě 28 let testováno v závody, pokusila se třikrát létat 1976 in 1978 se kvalifikuje do závodu 1 vzorec, ale pokaždé selhala. Přesto byla rychle na cestách, pro ni byla úspěšnější kariéra v zimních sportech. Konec 60. léta roky a na začátku 70. léta byl nejúspěšnější lyžař UK a vystupoval na tři zimní olympijské hry.

Divina Galica se také testovala ve Formule 1, ale měla úspěšnější kariéru na bílých svazích, protože byla nejúspěšnější britskou lyžařkou.

GIOVANNA AMATI

Leta 1992 hrála poslední žena ve Formuli 1. Pro ni to nebyl to dobrý čas, který také publikovala před lety. Konkrétně čelila vulgární komentáře, macho chování in obtížné podmínky. Neudělala to ne jediná zkušební jízda, jakož i sedadlo nikdy na to nebyl přizpůsoben. Důsledek: Vždycky měla selhalo na kvalidace. média nicméně, oni soutěžili zlé komentáře. „Nemluvilo se o mně závodit o nejhorší tým s podřízeným motorem a v závodním autě, které nebylo snadné zvládnout. Bylo to velmi frustrující a ponižující," ona řekla Amati's.

Giovanna Amati musela čelit hořké realitě mužské domény, protože byla ponížena a ignorována médii i kolegy.

In mužské kolegy? Úplně to mají ignorováno. Jediný, kdo se jí uklonil Pozornost, byl legendární Ayrton Senna. "Všichni ostatní měli co říct. Vyvrcholení však spustil Jean Alesi, který řekl: „Ach, Formule 1 již není Formulou 1, pokud ženy nyní také závodí.“ Když jsem se pak nepodařilo kvalifikovat, byl to jen olej v ohni. Komentář byl: „Jistě, žena. Vždy jsme to říkali. “ A podobně, samozřejmě,"On si pamatuje Giovanna, což ji třikrát neuspělo v kvalifikaci v reálném stavu otrok auto. Pak to bylo její Formule 1 dobrodružství hotovo.

Poslední žena, která měla být připsána na vstup do „mužské domény“, byla Susie Wolff, která byla několik let také testovacím závodníkem ve Williamsu.

Poslední žena, kterému byla připsána možnost vstupu Formule 1, tak byla Susie Wolffová, manželka Tota Wolff, šéf týmu Mercedes. Skot byl několik let starý testovací a vývojový závodník týmů Williams, ale zřejmě byla překážka pro ni příliš vysoká.

Carmen Jorda byla také vývojovým závodníkem pro tým Lotus, ale bohužel také nedosáhla startovní čáry Formule 1.

LEWIS HAMILTON: Sedm let MERCEDES

W SERIES 2020: Dva závody také v rámci FORMULA 1