JUAN PABLO MONTOYA: Vítězný LE MANS porazil ALONS v boji o Triple Crown

Juan Pablo Montoya věří, že může přidat své jméno k vítězství v 24hodinovém závodě v Le Mans a dokončit tak slavnou Triple Crown v motoristickém sportu.

Ta slavné trioskládající se z vítězství v roce XNUMX Le Mans, Indy 500 in Monako (Vzorec 1) je Svatý grál, kterou v posledních letech lovil Fernando Alonso, který chybí při vítězství legendárního závodu v Indianapolis na 500 mil.

Montoya, který už slavného dvakrát vyhrál Indy 500 a může se také pochlubit vítězstvím Monako v roce 2003, mohl vyhrát Le Mans porazil Španěl a tak byl zajat Graham Hill, kterému se podařilo dosáhnout tohoto výkonu. kolumbijský domnívá se, že nová pravidla by mohla Hypercar příští rok za pomoci týmu Penske, pro které závod v IMSA, se podařilo dosáhnout tohoto cíle. „S hybridem a novým balíčkem byste mohli mít dobrou šanci na úspěch, což by byla spousta legrace,„Montoya to řekla kolegům Motorsport.com minulý týden před soutěží v virtuální závod 24 hodin Le Mans.

Díky vítězství v Le Mans mohl Juan Pablo Montoya předjet Fernanda Alonso v honbě za slavnou trojitou korunou v motoristickém sportu.

"Bylo by vzrušující jít do Le Mans a usilovat o vítězství. A věřte mi, pokud by se to stalo, byla by příprava jiná než na virtuální rasu. Chcete vyhrát trojitou korunu? Ano, ale nevidím to jako „ach, opravdu to chci, protože to Fernando také chce.“ Myslím, že by bylo hezké to vyzkoušet, protože samotný Le Mans je skvělá akce a byl by to jeden z těch velkých závodů, kterých se zúčastníte," tak Montoya, což je už léta 2018 soutěžil v největším vytrvalostním závodě na světě as týmem United Autosports v LMP2 obsazeno společně sedmé místo.

Ale Španěl, který se v srpnu letošního roku pokusí znovu na slavném závodě Indy 500, mohl kolumbijce předjet s možným vítězstvím.

A v závodě vyhrát velké tři bude mít Alonso letos první příležitost, jak to bude v měsíci srpen zkusil znovu na legendárním závodě Indy 500.

Televizní práva FORMULA 1: Ali po RTL nyní přichází RED BULLOV ServusTV?

RED BULL: Filmový den 25. června v Silverstone s RB16