AUSTRIAN GP, závod: Sovereign vítězství BOTTAS a vzkříšení LECLERC

První závod po 217denní nucené přestávce kvůli koronaviru přinesl (téměř) vše, co fanoušci Formule 1 v poslední době chybí. Drama, rezignace a předjíždění, jen Valtteri Bottas zřejmě hrál souběžně se všemi ostatními ve Spielbergu.

Valtteri Bottas vyhrál chaotický závod GP Rakouska, kde jsme viděli mnoho blízkých střetů, poruch, sankcí, díky nimž má bezpečnostní vůz spoustu práce. Pořadí je stejné jako před startem závodu největší optimisté by to nepředvídal. Kvůli trestu Lewis Hamilton v závěrečné fázi závodu mu komisaři uložili pokutu pět sekund, takže se překvapivě ocitli na vítěze Charles Leclerc (Ferrari) v Lando Norris (McLaren).

První šok byli jsme svědky před začátkem závodu, když se komisaři po přezkoumání případu žlutých vlajek a včera Lewis Hamilton v kvalifikacích rozhodli uvalit pokutu na šestinásobného mistra světa označení tří míst, proto začal závod jako šestý. Takže se přesunul do první řady Max Verstappen. Samotný závod byl od začátku jasnou záležitostí Bottas suverénně ovládal pole, Hamilton pomalu se však vydal na cestu Verstappen, který však v 11. kole rezignoval krátce nato.

V 18. kole vjel do boxů Daniel Ricciardo a rezignoval, pravděpodobně kvůli problémům s chlazením. V 21. kole však rezignoval Lance Procházka. Důvodem jeho rezignace budou později zaměstnaní oba závodníci Mercedesu.

Mezitím jsme viděli rotaci Romain Grosjean, který klesl na sedmnácté místo ao něco později ve třetím kole, pravděpodobně kvůli selhání brzdy, jeho spoluhráč také odletěl z trati Kevin magnussen a byl čas na bezpečnostní auto.

Fáze bezpečnostního vozu byl použit většina závodníků k zastavení v boxech, včetně většiny vůdců Bottas namontovala však tvrdé pneumatiky, které jí měly umožnit jet do cíle. Během boxerských zastávek došlo téměř ke kolizi Perez in Norris, ale nakonec se to všechno sešlo bez kolize, s Mexičanem tahal toto krátké a ztratil jedno místo.

Objednávka po restartu v 31. kole: Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Alexander Albon, Lando Norris (vše na tvrdém mixu), Sergio Pérez (střední směs). Je to po startu létání Hamilton upřímně přitlačil Bottas, který se však úspěšně bránil proti spoluhráči. Sebastian Vettel pokračoval v závodě z osmého místa, ale pokusil se předjet Carlos Sainz točil se a klesl na 15. místo.

Brzy po polovině závodu Mercedes doporučil svým řidičům, aby se vyhnul obrubníkům pro podezření na problémy s přenosem. Tak Valtteri Bottas Kot Lewis Hamilton tuto zprávu dostali několikrát. V 47. kole hlavní technik také hovořil o této záležitosti James allison.

Romain Grosjean v 50. kole pomalu projížděl výletní zónou, zaparkoval své auto a brzy poté byl bez energie. Williams FW43 od George Russella, který donutil mladého Brita zaparkovat auto na nebezpečném místě a odjel na kolej ve Spielbergu. bezpečnostní auto.

Alexandr Albon využil výhodu fáze bezpečného vozu, vyměnil tvrdé pneumatiky za měkké a ustoupil ze třetího na čtvrté místo, přičemž oba řidiče Mercedesu nechali na tvrdých pneumatikách. Objednávka po letmém startu v 55. kole: Hrají: Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Sergio Pérez, Alexander Albon, Lando Norris, Charles Leclerc.

Je to ve vlásence albon zaútočil Lenost, ale byl narušen novým příjezdem bezpečnostního vozu na trať. Tentokrát kvůli Kimi Räikönen, který odtrhl jeho pravé přední kolo v rovině start-cíl. V 60. kole zůstalo pouze 13 jezdců.

Takto padlo přední pravé kolo Alfi Kimi Räikönnena.

Objednávka po zahájení letu v 61. kole: Hrají: Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Alexander Albon, Sergio Perez, Lando Norris, Charles Leclerc. Následoval Sebastian Vettel na jedenáctém místě. Krátce nato se „srazili“ ve čtvrtém rohu albon in Hamilton, s thajskou rotací a klesáním na poslední místo, zatímco Brit vyhrál pětisekundový trest.

Do té doby, relativně neviditelný Charles Leclerc předjel ho ve třetím rohu 66. kola Sergio Pereza a postoupil na třetí místo. Ale pak se to všechno stalo velmi rychle. Alex Albon rezignoval, Lando Norris předjel Lenost na čtvrté místo a Mexičan byl penalizován pětisekundovým trestem za překročení rychlosti v jamách.

Po 71 kolech jako první překročil cílovou čáru Valtteri Bottas před Lewis Hamilton in Charles Leclerc, ale Brit se dostal na čtvrté místo kvůli pětisekundovému trestu a těšil se na své první kroky v kariéře Lando Norris.

1323A.AlbonRed Bull67+4 kolaelectronica200,087
M - město, ŠT - číslo auta, KRG - ne. řízené kola, OP / OKV - poznámky / poruchy, PHITR - průměrná rychlost