FORMULA 2: SCHWARZMAN z 11. místa k vítězství, SCHUMACHER 3.

V čele šampionátu Formule 2 se Robert Schwartzman stal prvním vícenásobným vítězem letošní sezóny Formule 2 poté, co vyhrál hlavní závod v Hungaroringu.

Ferrari junior startoval z 11. místa, ale díky zpětné strategii se startem na tvrdších pneumatikách dosáhl cílové čáry s 15 sekundovým náskokem nad svým krajanem Mazepine, který se stejnou strategií postoupil na své první pódium ve Formule 2 ze 16. místa. Třetí místo skončilo Schwartzman spoluhráč Mick Schumacher. Luca Ghiotto skončil na čtvrtém místě a páté a šesté místo obsadili dva, kteří také dobře využili reverzní strategie, Felipe Drugovich in Jehanovi Daruvalovi. Louis Deletraz skončil na sedmém místě a Callum Ilott na osmém místě a zítra znovu začne z pozice pole. Získali více bodů Dan Ticktum in Guanyu-Zhou.

callum ilott hned po startu se podařilo obhájit nejlepší výchozí pozici, Dan Ticktum nicméně, on klesal od sekundy k čtvrtý. Ticktum se pokusil zaútočit ve druhém kole, ale Ilottovi se útok podařilo odrazit. Mick Schumacher postoupil z páté na třetí, Christian Lundgaard od šestého do čtvrtého, vedení šampionátu, Robert Schwartzman a od 11. do XNUMX. na tvrdších pneumatikách.

V důsledku četných srážek narazil do trati dvakrát také bezpečnostní vůz.

Na začátku druhého kola se dva členové týmu srazili trojzubec - Roy Nissany při prvním otočení úplně vynechal brzdový bod a zasáhl Marina Sata. Oba museli dokončit závod a na dráhu přišlo bezpečnostní auto.

Závod pokračoval ve čtvrtém kole, ale řidič bezpečnostního vozu, Bernd Maylander, nečekal dlouho na svůj druhý výstup na trať. Ghiotto šel kolem Lundgaarda, ale udělal to Lundgaard ve snaze odrazit útok, poškodit přední blatníky a přední levou pneumatiku. V pátém kole následoval další chaos, Lundgaardův spoluhráč Armstrong pokusil se vyhnout pomalé Dane, na kterou nebyl připraven Artyom Markelov. Rus se srazil s Armstrongem a skončil v ochranném plotu a pokračoval v letošní noční můře pro ruského veterána.

Na konci šestého kola začaly první zastávky v boxech. Byl tam první, kdo se tam otočil Dan Ticktum, následovaný vedoucí Illot a o něco později Ghiotto a Zhou. Mick Schumacher čekal, až do 13. kola vymění pneumatiky, což se vyplatilo, když vyšel z boxů před Ilottem, ale díky vyhřátým pneumatikám ho Brit rychle předjel. Lístek bojoval s pneumatikami a v následujících kolech zaostal Ghiotto, Zhou, Deletraz in Piquet. Schumacher stále měl lepší tempo než Ilott a předjel ho na vnějším konci 18. kola v 1. kole.

Robert Schwartzman na konci 27. kola se dostal do boxu. Na výstupu z boxů prudce zabrzdil a zablokoval obě přední kola a zaostal Luca Ghiotto na čtvrtém místě, ale jeho tempo na měkčích pneumatikách se brzy ukázalo jako nedosažitelné pro všechny ostatní. Na konci 29. kola běžel kolem Ghiotto, předjel Ilottu na začátku 30. a jeho spoluhráč v letadle start-cíl v 31. kole Schumacher.

Robert Schwarzman těží z reverzní strategie boxerských zastávek. Nakonec byl výrazně rychlejší než konkurence a vyhrál o 15 sekund nad Mazepinem a Schumacherem.

Schwartzman nebyl jediný, kdo zvolil opačnou strategii a také zasáhl jackpot Mazepin, Daruvala in Drugovič v posledních kolech doslova letěli po kolejích. Po startu ze 16. místa mazepin prorazil se k druhému, Dala od 15. do XNUMX. místa a vítěz prvního sprintu v Rakousku, Brazilec Drugovič od 18. do pátého po předjíždění Daruvalo v posledním kole.

MAX VERSTAPPEN: Dlouho jsme nebyli tak pomalí

SEBASTIAN VETTEL: Přiblížili jsme se přímým konkurentům