MotoGP, GP ANDALUSIA, FP1: Zdvojnásobte vedení YAMAHA s Vinalesem a Rossim

Tovární duo Yamaha, Maverick Vinales a Valentino Rossi, byly nejrychlejší v prvním volném tréninku pro andaluského GP v Jerezu.

Dvojité vedení Yamaha na prvním tréninku zdarma na MotoGP, druhý závodní víkend v Jereze. Maverick Vinales zajistil nejrychlejší čas před svým spoluhráčem ráno s časem 1: 37.063 minut Valentino Rossi. Duo se oddělilo jen 0,142 sekundy. Tovární jezdec rakouského týmu KTM, bradový pojivo, byl velmi dobrý třetí, tři desetiny za vedoucím Španělem.

Ráno se na trati vydalo dvacet jedna závodníků. Cal crutchlow (LCR-Honda) v Alex Rins (Suzuki) jsou kvůli zranění minul první závod v Jerezu a v prvním volném tréninku hodnotili hlavně, jak jsou připraveni a jak se cítí na motocyklu. Marc Marquez (Honda) to chce zkusit jen zítra, dnes je ještě den volno pro šampiona, který v prvním závodě špatně padl.

Většina závodníků začala trénovat kombinace měkkých in střední pneumatiky. Yamaha hvězda Rossi, který oznámil, že chce tento víkend vyzkoušet něco jiného, ​​řídil v první jízdě tvrdou přední pneumatiku.

Po nejrychlejším čase Valentina Rossi, který zůstal po nějakou dobu na prvním místě, jeho týmový kolega v posledním pokusu jen proklouzl kolem Itala a nakonec mu zbylo dvojité vedení Yamahy. Nováček KTM skončil třetí bradový pojivo.

Franco Morbidelli dokončil trénink na čtvrtém místě za nimi Jack Miller (Luk), Takaaki nakagami (LCR-Honda), Alex Espargaro (Aprilia) v Andrea Dovizioso na desátém místě. Vítěz prvního závodu, Francouz Čtvrtletní skončil na 13. místě.

SÉRGIO SETTE CÂMARA nahradí HARTLEY v posledních šesti závodech FE na GEOX Dragon