MotoGP, GP ANDALUSIA, kvalifikace: MARQUEZ skončil po zahřívacím kole, nejrychlejší QUARTARARO

Marc Marquez se pokusil o kvalifikaci, ale po jednom kole už nebyl úspěšný. Zítra z první výchozí pozice Fabio Quartararo před Maverickem Vinalesem a Pecco Bagnaio.

Všichni se těšili na to, jak bude v Q1 jezdit Marc Marquez, který jel na trať brzy po začátku kvalifikace, ale poté jedno řízené kolo také odešel a šel do svého obydlí.

Od továrního týmu Repsol-Honda mezitím již hlásili, že bolest je příliš silná a že bude MM93 minul zítřejší závod a oddaný zotavení hrát v Brno ve dvou týdnech.

V prvním čtvrtletí jsme byli svědky dobrého výkonu Miguel Oliveire, který brzy stanovil nejlepší čas pro tuto část kvalifikátorů a do konce se k ní přiblížil Franco Morbidelli, který zanechal Crutchlová a zklamání dne, Andrea Dovizioso. Těsně před koncem kvalifikace způsobil další starosti továrnímu týmu Hondy Alex Marquez, který v páté zatáčce špatně spadl. Jak se ukázalo, mladší z bratrů Marqezů ji vzal bez vážnějších zranění.

Nejrychlejší kolo otevřel rozhodných patnáct minut bradový pojivo (KTM), který byl brzy předjíždět Maverick Vinales. O chvíli později se zapojil do boje o vrchol fabio quartararo, který byl vytlačen z druhého místa Francesco Bagnaia, který je dnes ve velmi dobré náladě. Po první části Q2 byli stále na čtyřech až šesti místech Binder, Nakagami in Morbidně.

Po zastavení v jámách se otočil na první místo Čtvrtletní s časem 1: 37.007 minut, jízdy za ním Espargaro Pol nicméně, on spadl v zatáčce ne. 2 a dokončil kvalifikaci mimo první desítku. Byl v závěrečných okamžicích kvalifikace Maverick Vinales velmi rychle na cestě, ale bylo to příliš dlouho v sedmém kole a nejrychlejší čas nakonec komisaři vymazali.

fabio quartararo startuje také z nejlepší výchozí pozice ve druhém závodě v Jerezu. S časem 1: 37.007 minut zajel Francouz kolo o 0,095 sekundy rychleji než Maverick Vinales. Francis Bagnaia skončil třetí za oběma Yamahams. Ital bude útočit z první řady poprvé v kariéře MotoGP.

Valentino Rossi zajistil si dobrou startovní pozici pro závod čtvrtým místem. Miguel Oliveira skončil na pátém místě jako nejlepší hráč KTM, Franco Morbidelli zaokrouhluje však druhou řadu. Výchozí místa ve třetí řadě jdou Jack Miller, Takaaki Nakagami in Brad Binder.