in , ,

NICO HÜLKENBERG: Pro závod máme dobré závodní auto

Nico Hülkenberg byl jen 3 tisícin sekundy od kvalifikace pro Q65. Přesto přistál na 13. místě, které popsal jako solidní výchozí bod.

Červené vlajky, které se objevily kvůli rotaci Lewis Hamilton ve 2. čtvrtletí práce Pěkný Hülkenberg nerušili. Němec, který je na Racing Point vyměněn Sergio Pereza, který byl pozitivně testován na koronaviry, otočil kruhy a skončil jen za ním 65 tisícin pro spoluhráče Lance Stroll a tím účast ve třetím čtvrtletí.

Ale tohle malé zpoždění bylo rozhodující, protože na rozdíl od mladých kanadský, který se zařadil podle vlasů Q3, musel být populární Vrak vystoupit z auta dříve. Němec později řekl: "Mám pocit, že toho bylo možné dosáhnout více a že jsem ze závodního auta nedostal maximum.Současně zdůraznil, že volání na poslední chvíli jeho práci nezjednodušilo. „Vzhledem k podmínkám to bylo dost těžké, nevím, jestli za těchto okolností můžete očekávat, že z auta vyrazíte 100 procent. Ale bohužel jsme nebyli daleko. Hráli jsme s různými gumovými sloučeninami, což samozřejmě ztěžovalo nalezení dobrého rytmu,„Řekl kolegům z nebe sport f1.

Nico Hülkenberg těsně minul na místě v poslední části kvalifikátorů o 65 tisícin sekundy, ale je stále spokojen s 13. startovním místem, protože má pro závod rychlé a vynikající auto.

Za první závod po návratu stanovil si skromný cíl. „Je snadné jezdit dobře, dostat auto na cílovou čáru a doufám, že vyhraju několik dalších bodů. Samozřejmě to pro mě byla nová situace a pro mě zde jsou některé věci, které se musím učit od týmu, závodního auta a motoru. Odpoledne byla naše práce větrem ještě obtížnější, protože tato závodní auta jsou v tomto ohledu velmi citlivá. Nebylo to kvůli tomu ideální, ale jsem relativně spokojený. Máme pro závod rychlé auto a slušný startovní bod,„Dodal pro kolegy z německé televize RTL.

CHARLES LECLERC: Na 4. místo jsem nepočítal

TOTO WOLFF: Nemyslím si, že máme mnoho přátel