GP RAKOUSKO, kvalifikace: Maverick VINALES nejrychlejší, MILLER a QUARTARARO z první řady

Po problémech v pátek se Mavericku Vinalesovi dnes podařilo najít správné nastavení a pocity a otočit se na pól před Jack Millerem a Fabio Quartararo.

Maverick Vinales Po problémech v pátek se mu dnes podařilo najít správná nastavení a pocity a houpat se na pólovou pozici před Jack Miller in Fabio Quartararojem.

Kvůli malým rozdílům to tak bylo objednávka ve Q2 změněno z kruhu na kruh. Po prvním pokusu bylo všech dvanáct řidičů během 0,592 sekund. Maverick Vinales vedl stupnici s 1: 23,694 XNUMX. Kolega na motocyklu stejné značky, fabio quartararo, bylo jen 0,022 sekund pozadu. Loňský vítěz Andrea Dovizioso on byl jen šestý, Valentino Rossi na osmé.

Maverick Vinales předváděl v pátek a sobotu dvě zcela odlišné tváře.

Při prvním pokusu o poslední část kvalifikace to je Vinales doba se zlepšila na 1: 23,643 XNUMX minut. Ahoj byl to rychlejší odstín, ale byl Vinales podařilo se jí předjíždět. Španěl se opět ujal vedení s 1: 23,450 minutami. Tak to je fabio quartararo předjel také Dovizioso, který klesl na třetí místo.

Ahoj nakonec trochu zlepšil svůj čas, ale v poslední minutě vyklouzl z přední řady, když se posunul na druhé místo Jack Miller (Luk). Vinales zaujal pozici pole, fabio quartararo byl nakonec třetí a byl 0,087 sekundy za Vinalesem.

Maverick Vinales letos poprvé se ocitl na první výchozí pozici ve Spielbergu. „Jsem velmi šťastný, protože mým cílem bylo být v popředí. Také jsem měl velmi dobrý pocit na motocyklu na FP4. Udělali jsme velmi dobře a udělali jsme významná vylepšení, “ řekl řidič po kvalifikaci Yamaha. "Pro závod musíme ještě přemýšlet o tom, která pneumatika je pro nás nejlepší." Motocykl funguje skvěle, je velmi odlišný od brněnského, a proto jsem byl tak rychlý. “

Johann Zarco s nejlepším časem v Q1

V Q1 se již setkalo několik známých jmen. Po první výměně rychlých kol byli na špičce Q2 Johann zarco in Daniel Petrucci (Ducati). Zarco jako první nastavil tento víkend čas pod minutu a 23 sekund. Valentino Rossi byl na třetím místě po prvním pokusu v Q1. V době Danila Petrucciho mu bylo jen 0,018 sekundy.

Petrucci při druhém pokusu zlepšil svůj čas. Týmový tovární řidič Ducati měl Rossi přímo před sebou a byl na konci času Johann Zarco přiblížil se 0,108 sekund. V poslední minutě Q1 zaznamenali někteří řidiči absolutně nejlepší časy jednotlivých sektorů.

Doktor v posledním pokusu se mu podařilo prorazit na druhé místo a postoupil tak do Q2. zarco Q1 nastavil nejlepší čas s 1: 23,865 minutami a Rossi byl jen 0,026 sekundy za ním. Petrucci byl jen 0,024 sekundy od Rossiho času. Řidič továrního týmu Ducati začne od páté řady v neděli spolu s Aleix Espargaro (Aprilia) v Cal Crutchlow (LCR-Honda).

Daniel Petrucci jinak se na chování zlobil Aleix Espargaro v Q1 čeká na rychlého řidiče na svůj poslední pokus. Chřest ocitl se před svým posledním pokusem Petrucci a při pokusu o rychlé kolo vyrazili na cestu Italů, kteří s ním možná ztratili duel Rossi.