VN ŠTAJERSKE, pátek: Ve znamení duelu KTM-DUCATI

Pol Espargaro dosáhl nejrychlejšího času dne, v první praxi nejrychlejší Jack Miller, Fabio Quartararo v nesnázích.

Jack Miller dostal svůj první volný trénink pro GP Štýrska ve Spielbergu. Týmový závodník Bow Ducati s časem 1: 23.859 minut byl rychlejší než celá soutěž, která byla za ním za méně než sekundu. Tovární jezdec týmu přišel druhý Ducati Corsa, Andrea Dovizioso, třetí dokončil svůj první volný trénink Miguel Oliveira (Tech-3-KTM).

Jack Miller byl nejrychlejší v prvním volném tréninku pro štýrského GP.

Při prvním tréninku chyběl Johann zarco, který na něj nedávno operoval a čekal na něj až odpoledne lékařské vyšetření„Ale Francouz byl potrestán za to, že před týdnem způsobil velkolepou nehodu, takže v neděli, pokud bude připraven, bude závodit začal z jámy. Organizátoři rozšířili bezpečnostní plot, aby zabránili podobné nehodě jako minulá neděle.

Začátek tréninku byl označen Honda, když stanovil nejlepší čas Takaaki nakagami, který vedl před Doviziosem. Yamaha v první části tréninku nebyli příliš rychlí, byl dokonce nejrychlejší fabio quartararo na šestém místě.

Ve druhé polovině se otočil mezi prvními třemi Maverick Vinales, a pak došlo k nějaké klidu, během kterého se závodníci na použitých pneumatikách soustředili hlavně na nastavení motocyklu. V posledních minutách se dostali na vrchol Jack Miller in Andrea Doviziosoa zachránil tu čest domácího výrobce motocyklů Miguel Oliveira na třetím místě.

FP2: Pol Espargaro s nejrychlejším časem dne

Espargaro Pol (KTM) je druhý volný trénink v Spielberg skončil jako nejrychlejší. S novým nejlepším denním časem 1: 23.638 minut byl také nejrychlejší v celkovém hodnocení. Takaaki nakagami (LCR Honda) v Joan mir (Suzuki) se odpoledne zařadil mezi první tři vedle Španiela.

Druhé školení proběhlo v výrazně vyšší teploty jako první. Teploměr vzrostl na 32 stupňů, teplota asfaltu na 52 stupňů Celsia. Mnoho z nich je více na tvrdé straně s pneumatikami a vybráno střední směs přední a zadní.

Espargaro Pol převzal vedení od samého začátku. Závodník továrního týmu KTM jel rychleji než ráno, ale stále zaostával za ranním úspěchem Jacka Millera. Dva ovladače Yamaha, Maverick Vinales in fabio quartararo, seřadili za něj.

Na začátku tréninku bylo vidět několik kritických okamžiků ohnout ne. 4. Nejprve udělal chybu při brzdění Joan mir a pak musel být zachráněn pískem. O něco později ho trápil stejný osud Franco Morbidelli. Oběma se podařilo zabránit pádu a pokračovat v jízdě.

Ducati v první polovině druhého tréninku nebyl mezi vůdci. Andrea Dovizioso byl na devátém místě, Mlynář pouze na 16. místě, což znamená, že důraz byl kladen na práci s ojetými pneumatikami a na nastavení závodu.

U Suzuki byl přístup jiný. Alex Rins obsadil první místo 15 minut před koncem a na zadní kolo jedl čerstvou měkkou pneumatiku. Poté, co musí vyhrát, je jedním z favoritů v závodě Dovizioso minulý víkend bojoval stejně, dokud nepropadl vlastní viny.

Nakonec přesto dosáhl nejrychlejšího času Espargaro Pol, která klesla pod 1:24 minuty. Vešel na vteřinu Takaaki nakagami (+0,266 sekundy), o tři tisíciny dříve Joan Mirom (Suzuki) a trochu víc před svým spoluhráčem Alex Rins.

Byl to nejlepší řidič Yamahy Vinales na pátém místě. Byl o 0,422 sekundy pozadu. Skončili ve druhé polovině první desítky Miguel Oliveira (Tech-3-KTM), Franco Morbidelli (Petronas Yamaha), Alex Espargaro (Aprilia), Valentino Rossi (Yamaha) v bradový pojivo (KTM).

To má za následek určité posuny kombinovaná klasifikacecož zvláště ovlivňuje Valentina Rossi. Legendární Ital se propadl z deseti na 13. místo. Oba řidiči týmu Repsol-Honda, Alex Marquez in Štefan Bradl obsadil 15. a 21. místo.

Vedoucí šampionátu zažil nové zklamání. Fabio Quartararo. Stejně jako předchozí závodní víkend, i tentokrát byl týmovým jezdcem Petronas zápasil s problémy s brzděním a nejel čisté kolo. Skončil na 14. místě.

Lewis HAMILTON: Kvůli pandemii jsem zůstal bez JETSET a TRAVEL