in , ,

Belgický GP, FP3: HAMILTON nejrychlejší. FERRARI na začátku

Hamilton ve Wet Spa jako první. Ferrari s problémy daleko za sebou

První jsou na cestě, po které temné mraky ohrožovaly a předpovídaly déšť. svedl Haase a nastavil čas 1.46,0 (Magnussen) v roce 1.46,3 (Grosjean). Ačkoli francouzští meteorologové předpovídali 20% šanci na déšť, po 15 minutách tréninku začalo lehce pršet.

Navzdory dešti po 20 minutách začala na trati další akce. albon navzdory částečně mokré trati nastavte čas 1.45,1. Ale ne na dlouho, protože ho předjeli Bottas s časem 1.43, 8, Hamilton s 1.44,6 palce Perez od 1.44,8. Krátce nato se časy závodníků zlepšily a po polovině posledního volného tréninku vedl Bottas s 1.43,8 s necelou desetinou výhody oproti Verstappen a tři desetiny předtím Hamilton. Následovali desáté místo Perez, Nebo s, albon, Plynule, Ricciardo, Kvyat in Procházka. Ferrari bylo jim jen 13. (Čarodějnice) a 18.)Leclerc).

Ped polovina tréninku měla největší problémy se závodním vozem Kimi Räikkönen, kterého zlákalo napájení, a tak jel do boxů, kde jsou Alfa rychle opraveno a Ledař mohl brzy pokračovat.

Brzy poté, přes záviděníhodné 7. místo Magnussen uvědomil si, že s pedály něco není v pořádku, a vjel do boxů. Oba měli ještě větší problémy Ferrari, protože časy a nevyřízené položky se příliš nezlepšily. Leclerc byl 40. po 13 minutách tréninku, Čarodějnice a ještě horší. Raikkonen vymazali čas kvůli překročení hranic závodiště. Ale kdyby čas zůstal, byl bych napřed Leclerc.

Pierre Gasly je pár minut před koncem tréninku Alfa Tauri vedl na 5. místo.

15 minut před koncem Lázně se ukázalo v jeho typickém světle. Před zatáčkou Kemmel slunce svítilo a pršelo na druhé straně závodní dráhy. Závodníci se připravovali na závěrečná kola volného tréninku. Pořadí na 1. až 10. místě bylo Bottas, Verstappen, Hamilton, Perez, Plynule, Nebo s, Magnussen, Norris, albon in Ricciardo.

Začali poslední interval Haas in Alfi. Magnussen byl stále nejrychlejší “Ferrari"Od sedmého." Leclerc bylo jen 13., Čarodějnice ale pouze 17. místo pro Grosjean. Alfi byly poslední.

Pět minut před koncem to opravdu začalo. První připravil rychlé kolo Nebo s s 1.43, 5 a otočil se na 1. místo. Brzy ho předjel Hamilton na dvě desetiny. Nastavil potřetí Norris. Tito tři závodníci zůstali nejrychlejšími až do konce tréninku.

Čtvrtý skončil trénink albon, místo dříve Bottas. Následovali ho na desáté místo Verstappen, Ricciardo, Procházka, Sainz in Perez. Čarodějnice byl poslední, navzdory zlepšení času, Leclerc pak na 17. místě.

BINOTTO uklidňuje: POTENCIÁL ZÁVODU NENÍ VYUŽÍVÁN Z důvodu problémů s pneumatikami

HAAS 2021: GROSJEAN venku, HÜLKENBERG ne? Nováček místo MAGNUSSENA?