VN TERUELA: První kariéra POLE POSITION pro Takaaki Nakagami

Takaaki Nakagami vyhrál svou první nejlepší výchozí pozici ve třídě MotoGP v kvalifikaci na GP Teruela. Japonci také dali Hondě první nejlepší startovní pozici v této sezóně.

Před tím zajistili poslední lístky pro rychlejší skupinu Espargaro Pol in Johann zarco, které byly nejrychlejší v roce Q2. Znovu zažili úplnou kvalifikační porážku Ducati, tak to bude Andrea Dovizioso startoval až ze 17. výchozí pozice.

Spolu s japonským závodníkem LCR Honda se také umístili na první startovní čáře Franco Morbidelli a Alex Rins. Od druhé startovní čáry závod startují dva závodníci Yamaha, Maverick VinalesJohann Zarco ter fabio quartararo. Espargaro Pol, který postoupil z první části kvalifikace v Q2, byl na konci sedmý Cal Crutchlow ter Iker Lecuona.

Nakagami již na začátku kvalifikace naznačil, že dnes může být jeho den, protože v vedení lidí vystřelil s časem 1: 47,072 XNUMX, který si později vylepšil o další dvě desetiny. Krátce po skončení kvalifikace následovaly špatné zprávy Cala Crutchlowa, Miguel Oliveiro in Alex Marquez, kteří všichni podnikli svá nejrychlejší kola v řadě pod žlutými vlajkami, což způsobilo, že vymazali své časy.

Vedení celkové pozice, Joan mir, se zpočátku mohl těšit na tuto informaci, dokud nebylo jasné, že i pro něj bude čas vymazán, takže začne teprve z 12. místa.

Další zajímavý fakt - Nakagami je první po Japonci Makoto Tamadi (v roce 2004), který dokázal být nejrychlejší v kvalifikaci třídy závodů MotoGP a šestý závodník, který to letos udělal.

ALFE ROMEO 2021 závodní tým: Rozhodnutí není tak ČERNÉ nebo BÍLÉ

VN PORTUGALSKO, kvalifikace: HAMILTON v posledním pokusu před BOTTAS