Valentino ROSSI se rozloučil s továrním týmem YAMAHA na 12. místě

Valentino Rossi dokončil svůj poslední závod v továrních barvách Yamahy na dvanáctém místě. V boxech byl on a jeho spolupracovníci přemoženi silnými emocemi.

Sbírání několika bodů bylo cílem Valentina Rossiho ve finále sezóny MotoGP 2020 v Portimau. Po dvaceti pěti kolech získal závodník Yamaha ve svém posledním závodě továrního týmu čtyři body.

Ital, který začal s 17. místo, překročil cílovou čáru na dvanáctém místě přímo za svým týmovým kolegou Maverick Vinales. Domácímu vítězi Miguel Oliveire došel mu 19 sekund, ale po skončení závodu stále trochu zpomaloval své zpoždění: „Byl to velmi těsný závod, protože pokud odečteme Oliveira a jeho dva přímé následovníky, byli jsme od čtvrtého místa všichni blízko u sebe.“

"Rytmus byl velmi podobný." Bylo hodně zápasů a závod jsem si opravdu užil, “ shrnul závod v Portimao Rossi. „Byla to konkrétní výzva od začátku do konce.“

Kdo je Řidič Yamahy se vrátil do box, následovaný výbuchem emocí. Rossi se rozloučil s některými členy své posádky, když se připojí k satelitnímu týmu na rok 2021 celkem patnáct let v továrních barvách Petronas. Na otázku, co mu bude nejvíce chybět, byla jeho odpověď jasná.

"Lidé! Nemyslím si, že se technické požadavky příliš změní. Strávil jsem zde patnáct let své kariéry a v týmu jsem získal spoustu přátel a měl jsem dobré vztahy, “ říká 41letý muž.

V boxech Yamahy to po skončení závodu pro portugalskou GP bylo velmi emotivní.

V tomto ohledu mu bude chybět nejvíce „Lidská stránka“: "Dnešek byl pro všechny velmi emotivní okamžik, když jsem se vrátil do garáže." Zejména proto, že kapitola se uzavírá nejen týmem, ale také několika velmi důležitými lidmi. Bylo mi ctí sdílet tento okamžik s vámi všemi. “

Bude to příští rok Rossi mimo jiné se musel vyrovnat bez své dlouholeté mechaniky Alexa Briggs in Brent Stephens. Vezme s sebou šéfa posádky David Munosis, trenér Idalia Gaviro a datový inženýr Matteo Flamigni.

HYUNDAI také renovoval ELEKTRICKÝ KONĚ

BESTSECRET: Exkluzivní módní komunita s více než 3.000 XNUMX značkami a mimořádnými slevami