GP SAKHIRJA, hlavní závod: Vítězství pro TSUNODA, SCHUMACHER si udržuje výhodu oproti ILOTT

Svým třetím letošním vítězstvím si Yuki Tsunoda zajistil super licenci k boji o F1. Boj o titul probíhal v pozadí.

Yuki tsunoda vyhrál další vítězství v této sezóně, následovaný ním Guanyu-Zhou, který má skvělý povrch na měkkých pneumatikách a přesto pětisekundový trest díky rychlosti v boxech se podařilo udržet na druhém pódiu. Nikita mazepin je po velkém boji s Felipe Drugovich skončil na třetím místě.

Závod dokončil na pátém místě Robert Schwartzman, callum ilott závod však dokončil o místo dříve Mick Schumacher, kterému se podařilo na měkkých pneumatikách postoupit na 7. místo a zítra má největší šanci na titul, protože bude startovat z druhé výchozí pozice. Jehan Daruvala, Dan Ticktum in Pedro Piquet umístili se na desátém místě.

Stejně jako minulý víkend mazepin začal znovu špatně, ale když vstoupil do první zatáčky, přesto se mu podařilo získat náskok na vnitřní straně trati. Tsunoda začal dobře, ale přesto klesl na třetí místo pro Schwartzman. Největší poražený na začátku byl Christian Lundagaard, který klesl na 21. místo.

I přes špatnou výchozí pozici si Mick Schumacher před zítřejším závodem ve sprintu, který přinese šampiona Formule 2, dokázal udržet výhodu nad Callumem Ilottem.

Viděli jsme největší bitvu uprostřed kolony, konkrétně mezi Deletraz, Sat, Boschung, Alesi in Schumacher, který se téměř srazil v letadle ze zatáčky č. 3. Později to bylo Tsunoda se podařilo prorazit dříve Schwartzman, kterému se ve 13. kole podařilo prolomit druhé místo Lístek předjel Ilotto, který klesl na deváté místo. O kolo později se také zapojil do boje o body lídr v šampionátu.

V 15. kole začali vůdci se zastávkami v boxech. Byli mezi prvními Daruvala, Mazepin in Schwartzman. Schumacher v 16. kole předjel dalšího Armstrong a ocitl se přímo za sebou K Ilotům. Brit začal bojovat s pneumatikami a šel do boxů, aby si vzal pneumatiky z tvrdé směsi, na které Němec začal.

Mazepin, Tsunoda in Schwartzman po výměně pneumatik se ocitli v boji o rozdělení pódia. japonský ocitl se vpředu Rusové, ale brzy skončil za oběma kvůli problémům s zahříváním pneumatik. I když je Ilott zbavil se měkkých pneumatik, chvíli se zasekl Jehanom Daruvalo, ale přesto se mu podařilo dostat se dopředu uprostřed závodu.

Schumacher vstoupil do boxu v 30. kole, vzal nejměkčí pneumatiky a vrátil se na trať na 13. místě, pro Dan Ticktum. Tsunoda nakonec našel správné tempo a úplně se přiblížil Schwartzman a podařilo se mu dostat na druhé místo. Čtyři zbývající kola jsme viděli skvělý boj o vítězství. Tsunoda přiblížil se Mazepin a on přes dobrou ruskou jízdu také předjel rovinu start-cíl. Když je to mazepin vešel do první zatáčky, jeho kola byla zablokovaná, takže dostali šanci Zhou in Drugovič, který předjel budoucího jezdce týmu Haas.

ruský nevzdal se a v předposledním kole se mu podařilo předjet brazilský. Drugovič měl DRS k dispozici a pokusil se dostat zpět na třetí pozici, ale mazepin znovu ukázal zuby a na rovině start-cíl vymačkal brazilský až ke zdi oddělující jámy a trať. Je to trochu později Drugovič odjel z trati a nakonec prohrál boj o třetí místo. Schumacher předjel v posledním kole Byl to dárek a dokončil závod na sedmém místě s pouhými dvěma sekundami za sebou K Ilotům.

Zítřejší sprint, který začíná ve 12.30:2 našeho času, nám přinese nového šampiona Formule 14. Schumacher, který bude startovat z druhé pozice, má XNUMXbodovou výhodu před Ilottem, který bude startovat ze třetího místa.

Za tým Prema získali noví mistři týmu Formule 2. Mick Schumacher a Robert Schwartzman na prvním místě 382 bodů. na druhém místě je UNI-Virtuosi se 342,5 body, třetí Hitech Grand Prix s 28. Následuje Carlin (241) a ART Grand Prix (201).

VN SAKHIRJA, FP3: MAX VERSTAPPEN vyhrál obecnou kvalifikaci

VN SAKHIRJA, Kvalifikace: BOTTAS skončil 26. před RUSSEL