MICK SCHUMACHER vyhrál titul FORMULA 2 - vítězství závodu DARUVALI

Navzdory neúspěchu v letošním posledním závodě si Mick Schumacher zajistil titul Formule 2. Poslední sprint závodu sezóny 2020 v Sakhir vyhrál Jehan Daruvala před Yuki Tsunodo a Danem Ticktumem. Jediný Schumacherův rival Callum Ilott skončil na desátém místě a stejně jako Němec, který byl osmnáctý, zůstal bez bodů.

Mick Schumacher získal titul šampiona 2 vzorec sezóna 2020. A ačkoli měl docela dost silných brzd a neplánovanou zastávku v boxech, což stačilo 18. místo. Naštěstí jeho jediný soupeř neudělal nic lepšího Callum Ilottu, který skončil na desátém místě, ale bez dalších bodů.

Závod vyhrál a svůj první Jehan Daruvala z týmu Mopsík. Ind byl rychlejší než jeho týmový kolega Yuki Tsunodaa vyhrál poslední pódium Dan Tikctum od týmu DAMS.

Jehan Daruvala získal své první vítězství v posledním závodě sezóny 2020.

Průběh závodu

Start závodu patřil K Ticktumovi, který vycházel z prvního místa, Schumacher po předjetí však postupoval ze třetího do druhého Byl to dárek. Ale v pánvi 4 je Schumacher příliš prudce zabrzdil a opět klesl na třetí místo. Na začátku druhého kola se setkali Ilott in Schumacher bojovala poprvé, lépe ji vzal závodník týmu Prema. Pro K Ilotům ale hlasitě zaklepali Schwartzman, Zhou, Drugoviči in Armstrong.

Vše chyba brzdění v prvním kole se pomstila na Schumacherově závodním voze. Němec velmi brzy v boxech oznámil, že má tzv flatspot. Přesto zůstal na trati, dokonce se vzdaloval Ilotto a začal tlačit na Byl to dárek, kterou ve čtvrtém kole opět předjel. Ale pak se odhalili Schumacher problémy s pneumatikami. Dala znovu získal druhé místo, Schumacher ještě několikrát však příliš prudce zabrzdil a ocitl se pod silným tlakem Ilotto, který se přes Němce dostal až ve 129. kole.

Je to za tím Schumacher ztracená místa a 15 kol před koncem otočil k výměně kol. Ilott v tomto bodě měl stále větší díru do prvních dvou a zezadu byl pod rostoucím tlakem Shwartzmana. Ale rozhodnutí ještě nebylo učiněno, protože na vrcholu bojovali urputně Lístek in Dala. Ale měl Ilott v tu chvíli už byly jeho pneumatiky tak zničené, že nemohl najít spojení s vrcholem.

V 25. kolo je Dala otočil se na první místo a vznášel se stále dál K Ticktumovi. Mezitím je Ilotto předjel Tsunodaa brzy poté ho znovu předjeli Zhou in Schwartzman. Je to v posledních kolech Ilott ztratil několik dalších míst a dokončil závod z bodů na desátém místě.

Jehan Daruvala si je v posledním závodě sezóny 2 vzorec přinesl své první vítězství dříve Tsunodo in Ticktum, který v poslední zatáčce ztratil druhé místo. Byli také mezi vítězi bodů Zhou, Shwartzman, Alesi, Ghiotto in Drugovič.

KR Ilott nezískal žádné body, bylo 18. místo dost, že jsi Schumacher uveďte titul šampiona. Pro syna Michael Schumacher je po titulu šampiona Formule 3 v roce 2018 svůj druhý titul v kariéře, než se vydal do dalšího roku Formule 1 týmu Haas.