WRC: Sebastien OGIER VEDLEJŠÍ SEMINÁŘ SVĚTA

Sebastien Ogier (Toyota) si zajistil nový vavřín vítězstvím na poslední rally sezóny v Monze.

francouzština již má celkem sedm titulů mistra světa Mistrovství WRC. Prvních šest titulů vyhrál v letech 2013 až 2018. Čtyři z nich vyhrál s Volkswagen, dvě s Brod.

V sobotu bylo rozhodnuto o boj o letošní titul. V té době byl Ogierovým kolegou Velšan Elfyn Evans, lídr na mistrovství světa až do poslední rally, udělal chybu a ve sněhové bouři sklouzl ze silnice, čímž měl Ogier volná cesta k titulu.

Prakticky musel jet jen do cíle, protože jediným zbývajícím závodníkem byl Estonec Ott Tänak (Hyundai), loňský šampion, čistě teoretické možnosti, byl by úspěšný pouze tehdy, kdyby vyhrál rally, získal poslední “výkonový stupeň"A Ogier by zároveň měl zůstat bez bodů."

Již v pátek po chybě a technických problémech vypadl z boje o titul také Belgičan Thierry Neuville (Hyundai), který byl předtím rally v Monze třetí v bodování šampionátu. Je to na konci Ogier potvrdil titul vítězstvím v závodě, již 49. individuální úspěch na nejvyšší úrovni v jeho kariéře. V Monze byl druhý Ott Tanak (+ 13,9) a třetí Španěl Dani Sordo (Hyundai; + 15,3).