VN ABU DABIJA, FP1: První trénink na konci sezóny na MAX VERSTAPPN

Max Verstappen byl nejrychlejší v prvním volném tréninku Velké ceny Abú Dhabí, těsně před Valtterim Bottasem. Třetí Esteban Ocon zaostával o více než sekundu.

Pravděpodobně jsme letos nebyli svědky takových věcí zájem o první volný trénink jako tady v Abú Dhabí. Protože Mick Schumacher zajel první kilometry na závodním víkendu Formule 1, mistr světa Lewis Hamilton vrátil se ke svému autu, George Russell, který pořádal tiskovou konferenci ještě v zaměstnání Mercedesu, se vrátil do Williamsu.

Na trati však velká podívaná chyběla, jak se často stává Abu Dhabi. Protože první trénink probíhal za denního světla a kolem 40 ° C asfaltový povrch„Kvalifikace a závod se budou konat v předvečer, výsledky tohoto tréninku jsou cokoli jiného než reprezentativní.

Rezultati

Byl dosažen nejlepší čas prvního tréninku finále této sezóny Max Verstappen. Závodník Red Bulla najel 5,554 XNUMX mil dlouhé kolo s měkkými pneumatikami a včas 1: 37.378 minut. Holanďan byl jen o dobré tři setiny sekundy rychlejší než Valtteria Bottas. Za oběma už je obrovská díra, protože ta třetí Stephen Ocon na čtvrtém místě zaostal o 1,1 sekundy a o několik setin sekundy pomalejší Alex Albon. Pátý Lewis Hamilton po několika menších technických problémech zaostal 1,3 sekund, ale dosáhl svého času tvrdé pneumatiky.

Druhý v dnešním prvním volném tréninku v Abú Dhabí byl Valtteri Bottas.

Po mistrovi světa byli oba závodníci na šestém a sedmém místě Racing Pointkde byl Lance Procházka o desetinu rychlejší než Sergio Pereza. Za nimi najdeme dva týmy Alfa Tauri, kde byl Daniil Kvjat jako osmý rychlejší než Pierre Gaslya na devátém místě. Prvních deset doplňuje veterán Kimi Räikkönen od Alfa Romeo.

Od jedenáctého místa byli závodníci seřazeni následovně: Carlos Sainz, Charles Leclerc, Lando Norris, Sebastian Vettel, Robert Kubica, George Russell, Nicholas Latifi, Mick Schumacher in Pietro fittipaldi.

Esteban Ocon, třetí hráč prvního dnešního volného tréninku, zaostával o více než sekundu.

Technika

Sergio Pérez měl špatné svědomí ještě před zahájením tréninku kvůli senzačnímu vítězi závodu VN Sakhir byly nahrazeny mnoha po poruše motoru o prvním víkendu v Bahrajnu součásti motoru, což je důvod, proč zahájí nedělní závod od nuly. Totéž platí pro Kevin Magnussen v Haasu.

Návrat Lewise Hamiltona k jeho závodnímu vozu začal problémy s brzdou.

Protože první trénink není tak reprezentativní, mnoho týmů se zaměřilo na sběr dat. Zvláště na Ferrari konkrétně tuto věc řešili. Sebastian Vettel in Charles Leclerc na začátku tréninku jeli se zapnutou speciální barvou difuzor, spolu s obrovským měřicí přístroj v zadní části závodního vozu.

Trailové incidenty

Pro Daniela Ricciarda první trénink skončil po pouhých třech kolech.

Vrátit se Lewis Hamilton nešlo podle plánu. I když závodník Mercedes není žádný tlak na brzdu, systém přidal tlak v brzdách. Výsledkem bylo, že auto neustále zpomalovalo a brzdy se přehřívaly. Polovina mechaniků ze dvora také přišla s opravami Valtteria Bottas. Mistr světa se dokázal vrátit na trať až v druhé polovině tréninku.

O jediný „umělecký vstup“ se postaral Alex Albon svou rotací.

Daniel Ricciardo musel během svého posledního závodního víkendu pro tým renault zaparkujte auto na okraji trati už po třech kolech. Inženýři určili příčinu poruchy a tím byl tlak paliva. Pro Australan takže výcvik skončil.

Ferrari použilo první trénink ke sběru dat.

Postaral se o jediný skutečný incident na trati Alex Albon. Závodník Red Bulla, který si neustále stěžoval na díry v točivém momentu, se dostal mezi zatáčky 12 a 13 točil, ale byl schopen pokračovat v jízdě.

Předseda vlády Mick Schumacher

Mick Schumacher najel první kilometry pro tým Haas v závodním víkendu Formule 1

Mistr 2 vzorec v této sezóně jel na své premiéře v královské třídě motoristického sportu 23 kol, nejrychlejší s časem 1: 41.235 minut, což stačilo na 18. místo. Dělat Nicholas Latifi byl jen dvě desetiny sekundy před ním.