DAKAR 2021, 1. etapa: SAINZ vteřiny před Peterhanslem, BRABEC prohrál

První místo v prologu dnes přineslo Rickymu Brabcovi a Nasserovi Al-Attiyahovi mnoho problémů kvůli obtížné navigaci.

Po nejrychlejším čase je na prologu Ricky Brabeck, první favorit mezi motocyklisty, zažil na první etapě rally Dakar 2021 skutečnou katastrofu, když byl za vedoucím Toby Price 20 minut pozadu. Američan nebyl po prvním místě v prologu nejspokojenější, protože dnes musel startovat jako první a neměl správná otočná osa, která by mu pomohla zorientovat se.

Brzy ho předběhl spoluhráč Joan Barredová, ale oba byli ztraceni, takže po 277 kilometrech zaostávali daleko za hlavními konkurenty. Loňský vítěz tak pro přední cena v celkovém pořadí je nyní na 24. místě o 18 a půl minuty pozadu.

Jediný zástupce Slovinska na Dakaru 2021, Simon Marcic, je první etapa s Husqvarna skončil na 51. místě celkově v celkovém pořadí Původní autor: Motul postoupil do sedmé místo.

Auta: Sainz a Peterhansel s odstupem pouhých osmi sekund

Mezi motoristy byli nejrychlejší veteráni i zástupci Mini, Carlos Sainz starší in Stephane Peterhansel, která je nakonec dělila jen o 25 sekund. Podobný Spratek mezi motocyklisty měl včerejší vůdce také spoustu problémů s motoristy, Nasser Al-Attiyah, který měl stejně jako Američan před ním potíže s navigací a ztratil dvanáct minut.

Al-Attiyah po včerejším prologu startoval jako první a po několika desítkách kilometrů, kdy se soutěžící změnili v jeden z kaňonů, bylo jasné, že výhodu měli ti, kdo startovali později. Mezitím Sainz in peterhansel měli duel na dlouhé vzdálenosti, protože po 177 kilometrech je dělilo pouhých devět sekund.

Nakonec se rozdíl zvýšil na 25 sekund, vedle Kataru Al-Attiyah měli však také problémy s týmem BRX Sebastien Loeb již vzrostl o 24 minut. Nyní je to běžné Sainz osm sekund předtím Peterhanslom, Al-Attiyah je na desátém místě s necelými dvanácti minutami za sebou. Je vysoce českým jezdcem v první desítce Martin Prokop, který je v současné době na třetím místě a také se mu daří s loňským vítězem 8. etapy, Francouzem Serradorium.