DAKAR 2021, 6. etapa: Třetí etapové vítězství BARREDY, nejrychlejšího SAINZ mezi motoristy

Novým lídrem mezi motocyklisty je Toby Price. Mezi motoristy stále vede Stephane Peterhansel.

Šestá etapa Al Qaisumaha do Ha'ila začalo to se zpožděním a bylo proto také zkráceno. „Jelikož mnoho účastníků mělo potíže s dokončením páté etapy, bylo rozhodnuto odložit start o hodinu a půl,“ řekli organizátoři.

Zároveň je zkrácen více měřený úsek z 448 na 348 kilometrů. Pro účastníky na dunách to však nebylo snadné. Taky navigace bylo opět relativně složité. Jednalo se o poslední test odolnosti předtím zítra odpočinek.

Motto: Třetí vítězství Barreda, Marčič postoupil na 6. místo

Začal jako první Kevin Benavidez. Řidič Honda ve čtvrtek si zajistil etapové vítězství, ale také si zlomil nos na podzim, takže tempo dnes určovali ostatní. Je to po 100 kilometrech barreda předtím vedl ve virtuálním žebříčku Cena. Poté se vedení změnilo v příštím načasování, takže se ujal vedení Cena, ale po 202 mil byla před námi opět Barreda. Byl také obhájcem titulu ve vedoucí skupině Ricky Brabeck (Honda), který se brzy poté pokazil a ztratil dobré tři minuty.

Toby Price (KTM) je novým lídrem v celkovém pořadí.

Řidič Yamaha, Rossová pobočka, je pódiem pro zametl skončil na druhém místě, jen 13 sekund za ním. Na třetím místě je nováček Daniel Sanders (KTM). Spratek obsadil čtvrté místo, Rakušan Matyáš Walkner (KTM) a pátý. Slovinský zástupce Simon Marcic dokončil etapu na 46. místě v kategorii Původní autor: Motul postoupil do 6. místo.

Auto: Sainz získal 6. etapu, vedenou Peterhanselem, který je stále bez etapového vítězství

Dnes musel veterán otevřít pódium Giniel de Villiers (Toyota), ale Jihoafričan od začátku ztrácí čas. Měl nejrychlejší tempo Sainz, který začal jako devátý. Mezitím na míli 238 je loňský vítěz společnosti ieml téměř před čtyřmi minutami Yazeed Al-Rajhi (Toyota).

Souboj vedoucích v celkovém pořadí nakonec vyhrálo osmnáct sekund Al-Attiyah, který nyní pro Peterhansel zaostává o 5 minut a 53 sekund. Zajímavé je, že přední Francouz dosud nevyhrál ani jednu etapu. Naděje na vysoké umístění také dnes zemřely Sebastien Loeb, který kvůli zlomenému zavěšení ztratil obrovské množství času. vedle něj byl osmý den Mathieu Serradori, kdo přišel o kolo.

Včerejší vítěz Giniel de Villiers dnes nebyl v popředí.

Jediný den odpočinku je naplánováno na sobotu předtím, než v neděli pokračuje maratónská etapa.