Fanoušci FORMULA 1 chtějí závod o GP DUBAI

Závodní dráha Yas Marina Circuit v Abú Dhabí je už dlouho pod palbou kritiků za pořádání převážně nudných závodů a mnoho fanoušků Formule 1 věří, že je čas na změnu.

Podle průzkumu kolegů z Formula1News.co.uk, kterého se zúčastnil 1.288 čtenářů, z toho 83 procent domnívá se, že Formule 1 by měla být místo na trati Okruh Yas Marina závod dál závodní dráha v Dubaji.

13 procent byli požádáni GP Abú Dhabí odstranit z kalendáře závodů bez organizování dalšího závodu ve v Spojené arabské emiráty. Zatím byly všechny závody ZAE provádí na závodní dráze Okruh Yas Marina, ale trať byla dlouho kritizována za nabídku omezené možnosti za předjíždění, které sponzoruje k nudné závody.

Čtenáři našich britských kolegů by místo závodění v Abú Dhabí raději viděli hostitele Formule 1 v Dubaji.

početný fanoušci považují to za závodní dráhu Dubai Autodrome vhodnější pro závody 1 vzorecprotože má spoustu rychlých zatáček namísto více Otočení o 90 stupňů, nalezený na okruhu Yas Marina. Závodní dráha Dubai Autodrome Ima Licence FIA ​​prvního stupně, což jim také umožňuje provozovat závody Formule 1, pokud mohli Liberty Medium a sportovní organizátoři souhlasili.

Formula 1 hostil poprvé v Spojené arabské emiráty let 2009, kde je inaugurační rasa GP Abú Dhabí proběhlo na mezitím kritizovaném závodním okruhu Yas Marina Circuit. Jinak je první komplex zatáček na trati přitahoval chválu od závodníků, ale zbytek byl často kritizován právě kvůli výše zmíněným otočením o 90 stupňů.